Skarpetkowe usprawnianie

fot.Specjalni.pl

Narzędzia
Typografia

Porozrzucane w pokoju dziecka skarpetki to częsty widok i zmora niejednego rodzica. Nauczmy dzieci dobierać skarpetki w pary, ćwicząc równocześnie percepcję wzrokową, spostrzegawczość, skupienie uwagi.

Wykorzystajmy aplikację na tablet Kids Socks. W tej grze dzieci muszą dopasowywać skarpetki zwisające z drutu z tymi, które są dostępne u dołu ekranu. Dodatkowo mogą pobawić się w grę typu memory oraz w rozpoznawanie liczb.

Dodatkowym atutem tej gry jest świetna grafika i ciekawe efekty dźwiękowe. Aplikacja jest dostępna za darmo, na urządzenia z systemem Android.

Pobierzesz ją tutaj.

Skarpetkową zabawę można kontynuować bez tabletu z dołączoną kartą pracy. Do aplikacji tej bowiem, stworzyłyśmy kolorowe, skarpetkowe sudoku.

Do kolejnej skarpetkowej zabawy wystarczy spinner i wydrukowana kata. Dziecko losując spinnerem jedną z ośmiu skarpetek, wyszukuje skarpetkę z identycznym wzorem i używając takich samych barw, koloruje.

 

Notka o autorkach: Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska- nauczycielki w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku. Członkinie grupy SuperbelfrzyMini i SuperbelfrzyRP. Autorki bloga specjalni.pl. Entuzjastki nowoczesnych technologii i kreatywnych pomocy dydaktycznych. Wdrażają elementy programowania w szkolnictwie specjalnym. Autorki projektu sieci współpracy nauczycieli, prowadzące Rady Szkoleniowe i warsztaty dla nauczycieli. Za szczególne osiągnięcia edukacyjno-wychowawcze otrzymały w 2017 r. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Niniejszy artykuł ukazał się w blogu Superbelfrzy.edu.pl. Licencja CC-BY-SA.

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by Robert Raczynski
  " Chcę jedynie, aby z URZĘDU każda szkoła mogła przejść na ten system bez skomplikowanej, długotrwał...
 • Written by Robert Raczyński
  "Wielu ludziom myli się wykorzystanie elementów pracy projektowej w trakcie lekcji z projektem." - B...
 • Written by Piotr
  Ale ja przecież już opisywałem wiele razy koncepcję urynkowienia obszaru EGZEKUTYWY edukacji, pozost...
 • Written by Robert Raczyński
  Niestety, istnieją także dziedziny inne, niż nauczanie języków, które sam reprezentuję. Sami rzekomo...
 • Written by Robert Raczyński
  Niestety, nic na tym świecie nie jest zero-jedynkowe. Wspaniałe i proste rozwiązania istnieją tylko ...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie