Ożyw smartfona w Europejskim Tygodniu Języków

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nie ma chyba osoby, która nie zetknęłaby się z tajemniczymi, kwadratowymi kodami. Kody QR (Quick Response) są wszędzie. Na wizytówkach, etykietach produktów, billboardach, w gazetach, w materiałach drukowanych. Są jak zagadka, jak obietnica otrzymania niespodzianki, jak brama, za którą można znaleźć mnóstwo ciekawych informacji. 26 września - w Europejskim Dniu Języków chcemy przekroczyć tą bramę razem z naszymi uczniami. Tym samym – chcemy zachęcić każdego: bądź nowoczesny, korzystaj z kodów QR! Posiadasz smartfon lub tablet? Wykorzystaj go w pełni!fot. fotolia.com

Podróż do krainy kodów rozpoczynamy od pobrania specjalnej aplikacji. To nasz klucz do tajemniczych wrót. Z jej pomocą zmienimy nasze mobilne urządzenie w skaner kodów QR. W sieci jest ich bardzo wiele. Ważne, aby na dzień lub dwa przed rozwieszeniem kodów na szkolnych korytarzach lub w klasie, poprosić uczniów o wcześniejsze pobranie i zainstalowanie tych darmowych aplikacji na telefonach lub tabletach. Jeśli dysponujecie ogólnodostępną siecią WiFi w szkole, uczniowie mogą pobrać je nawet na chwilę przed rozpoczęciem skanowania.

Aplikacje na Android

QR Droid Private

QR SKANER

Aplikacje na iPada/iPhone’a

Qrafter

QR Code Reader and Scanner

Po zainstalowaniu wybranego czytnika możemy śmiało wkroczyć do świata magicznych kwadracików. Miała być niespodzianka na trwający od 23 do 27 września Europejski Tydzień Języków? I jest! Super zestaw kodów QR do wykorzystania z uczniami w szkole. Doskonałe źródło sprawdzonych aplikacji i linków do stron www do nauki języka angielskiego. Szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadpodstawowa? Wybierz poziom, wytnij kody, a następnie rozmieść je w swojej szkole. Wspaniała przygoda z kodami QR i angielskim. Nawet jeśli sam nie używasz smartfona, zrób eksperyment. Wydrukuj kody, potnij je i rozwieś w szkole – zobaczysz, co będą robili uczniowie. Może warto do nich dołączyć?

Superbelfrzy przygotowali dla Was gotowe zestawy kodów, prowadzących do sprawdzonych w praktyce darmowych materiałów, dzięki którym Wasi uczniowie zamienią swoje smartfony i tablety w narzędzia przydatne w poznawaniu języków obcych. Osobny zestaw przeznaczony jest dla szkoły podstawowej, a osobny dla gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. Każdy z zestawów składa się z kodów QR z linkami do stron internetowych przydatnych w nauce języka angielskiego, kodów z linkami do pobrania darmowych aplikacji językowych na smartfon/tablet z systemem Android oraz kodów z linkami do filmików na Youtube odpowiednich do danego poziomu edukacji. Dodatkowo dla liceów przygotowaliśmy stronę z kodami prowadzącymi do filmików z praktycznymi poradami do matury z języka angielskiego.

Powodzenia na szlakach nauki języka angielskiego z wykorzystaniem darmowych zasobów Internetu!

Zestawy kodów QR

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW – KODY QR (szkoła podstawowa)

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW – KODY QR (gimnazjum, ponadgimnazjalna)

Notka o autorach: Agnieszka Kubiak - nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 2 w Koluszkach. Administratorka szkolnej strony internetowej. Szkolna koordynatorka projektów eTwinning, Comenius, Szkoła z klasą 2.0. Pasjonatka nowych technologii, szczególnie narzędzi internetowych przydatnych w pracy dydaktycznej z dziećmi. Należy do Superbelfrów RP.

Marcin Zaród - anglista w V Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Tarnowie. Jeden z pomysłodawców tarnowskiej Fabryki Przyszłości. Latarnik Polski Cyfrowej. Szkolny koordynator projektu Szkoła z klasą 2.0. Entuzjasta nowoczesnych technologii. Należy do Superbelfrów RP.

Artykuł ukazał się w blogu Superbelfrów. Licencja CC-BY-SA. 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie