Odkryj warszawskie skarby

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Fundacja Think! zaprasza warszawskie szkoły ponadpodstawowe do udziału w projekcie edukacyjnym “Warszawskie skarby”, który łączy zdobywanie przez uczniów wiedzy o Warszawie ze zwiększaniem ich kompetencji cyfrowych. Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.fot. CC-BY Futuredu - Edunews.pl, Flickr.com

Chcemy w projekcie zaprosić nauczycieli, by przeprowadzili z uczniami webquest na temat “Warszawskich skarbów” zachęcający ich do poszukiwania informacji o stolicy - jej zabytkach, kulturze, twórcach z nią związanych. Efektem webquestu będą uczniowskie filmy, które następnie wezmą udział w konkursie na najciekawszy obraz ukazujący dzieje i współczesność stolicy. Po ocenie jury twórcy najlepszych filmów zostaną nagrodzeni, a dla 4 nauczycieli – opiekunów zakupimy szkolenie e-learning poświęcone wszechstronnemu rozwojowi osobistemu.

Adres webquestu: http://www.miastoskarbow.blogspot.com.

Korzyści z przystąpienia do projektu

Do 10 szkół zgłoszonych do projektu w pierwszej kolejności zostanie wysłany e-poradnik „Mobilna edukacja. (R)ewolucja w nauczaniu”, który zawiera zbiór podpowiedzi dotyczących wykorzystania technologii informacyjnych w przekazywaniu wiedzy i umiejętności oraz e-publikację „Metoda Webquest. Poradnik dla nauczyciela”, który uczy mądrego wykorzystywania sieci do nauki i osobistego rozwoju.

Dla 8 szkół, które jako pierwsze wyrażą chęć współpracy, planujemy zrealizować zajęcia warsztatowe dla młodzieży na temat warsztatu filmowca chcącego przedstawiać kulturę i historię miasta.

Projekt zacznie się w czerwcu i kontynuowany będzie po wakacjach do listopada br. Rejestracja odbywa się poprzez wypełnienie e-formularza – do 31.10.2014 r.

Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie www.skarbymiasta.pl.

Notka o autorce: Małgorzata Kowalczuk jest członkiem e-redakcji Edunews.pl, koordynatorką programów edukacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych w warszawskiej Fundacji Think!, autorką tekstów o nowoczesnej edukacji, ekspertem Szkoły z Klasą 2.0, współautorką interaktywnych pakietów edukacyjnych do nauczania m. in. wiedzy o społeczeństwie i podstaw przedsiębiorczości.

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie