Akcja edukacyjna Cyfrowa Wyprawka

CC-BY-SA Fundacja Panoptykon

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zajmujesz się edukacją dzieci i młodzieży? Pracujesz w szkole: jesteś nauczycielem lub wychowawcą, pedagogiem lub psychologiem? Chcesz w swojej szkole lub bibliotece uczyć, jak bezpiecznie i świadomie korzystać z Internetu i nowych technologii? Szukasz inspiracji do tego, jak pracować z uczniami, ich rodzicami i innymi nauczycielami? Chętnie Ci w tym pomożemy. Weź udział w akcji edukacyjnej Fundacji Panoptykon pt. „Cyfrowa Wyprawka w każdej szkole i bibliotece”.

Wszyscy uczestnicy akcji otrzymają najnowszą publikację Panoptykonu (przewodnik Wychowanie do życia w cyfrowym świecie wraz z broszurą ze scenariuszami zajęć z uczniami i warsztatów z rodzicami), a osoby, które prześlą nam najciekawsze relacje z zajęć przeprowadzonych w szkole, wezmą udział w szkoleniu na temat bezpiecznego i świadomego korzystania z nowych technologii. Najciekawsze relacje zostaną opublikowane na stronie Cyfrowej Wyprawki.

Organizatorzy akcji chcieliby, aby każdy umiał bezpiecznie korzystać z komputera, telefonu, Internetu. Dlatego poprzez działania Fundacji Panoptykon uczą, jak działają nowe technologie; jakie konsekwencje dla każdego z nas i dla naszego otoczenia ma codzienna aktywność w sieci; jak chronić siebie i najbliższych przed zagrożeniami, które się z tym wiążą.

Na zgłoszenia organizatorzy akcji czekają do 15 stycznia 2016 r. Szczegóły akcji i jej regulamin można znaleźć na stronie http://cyfrowa-wyprawka.org/aktualnosci/uwaga-akcja-edukacyjna-cyfrowa-wyprawka-w-kazdej-szkole-bibliotece

Wszystkie materiały Cyfrowej Wyprawki są publikowane na wolnej licencji: można nimi nie tylko swobodnie i za darmo z nich korzystać, ale też dzielić się nimi sieci, drukować czy dostosowywać do swoich potrzeb.

(Źródło: Fundacja Panoptykon, licencja CC-BY-SA 3.0 PL)

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie