Finał kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj” 2017

fot. Cartoon Network

Narzędzia
Typografia

Blisko pół tysiąca szkół podstawowych przyłączyło się do trzeciej edycji kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj” organizowanej przez Cartoon Network. W tym roku do koleżeńskich zachowań i gry fair play zachęcał dzieci - ambasador kampanii Jakub Błaszczykowski.

Akcja, którą honorowym patronatem objął Rzecznik Praw Dziecka, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. W kampanię zaangażowało się blisko 500 szkół podstawowych, a prawie 200 wzięło udział w organizowanym przez Cartoon Network konkursie. Zadanie polegało na przygotowaniu pracy grupowej, która prezentuje, jakimi koleżeńskimi zachowaniami wyróżniają się uczniowie w klasie. Do zwycięzców trafiły: tablica interaktywna, plecaki, koszulki i fankarty z autografem Kuby Błaszczykowskiego.

Jedną z nagród były też warsztaty, podczas których dzieci dowiedziały się, jak ważna jest praca zespołowa i jak dbać o koleżeńskie postawy w grupie. Wspólna zabawa umocniła też wśród uczniów życzliwość i otwartość na innych. – Warsztaty były świetną zabawą. Uczniowie mogli bliżej poznać siebie i kolegów, ich pasje i zainteresowania. Wzmocnili jeszcze bardziej koleżeńskie relacje i nauczyli się jak działać wspólnie i być dobrym kumplem dla siebie wzajemnie – podkreśliła Katarzyna Holc wychowawca klasy 1a z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne'a w Warszawie, która wzięła udział w warsztatach.

Pierwsze miejsce zajęła klasa II a ze Szkoły Podstawowej w Świątkach. Na drugiej pozycji znalazła się klasa I a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne'a w Warszawie, a na ostatnim miejscu podium klasa II f ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Przyznano również dwa wyróżnienia: dla klasy III b ze Szkoły Podstawowej w Górzynie oraz klasy V a ze Szkoły Podstawowej im. J. Kukuczki w Rybniku. Wszystkie klasy, które w ramach kampanii promowały koleżeńskie zachowania, otrzymają certyfikaty przynależności do Klubu Kumpli Cartoon Network.

Przez cały czas na stronie kampanii badzkumplem.cartoonnetwork.pl dostępne są materiały dla dzieci, rodziców i nauczycieli, które pomogą im radzić sobie z problemem dokuczania. W witrynie można znaleźć scenariusze lekcji i poradniki dla wychowawców, a także zbiór rad dla dzieci i rodziców. Na najmłodszych czekają też filmiki, które pomagają zrozumieć, co to jest prawdziwa przyjaźń, jak zachowują się przyjaciele i jak przywitać w klasie nowego kolegę.

Jednym z Patronów medialnych akcji był Edunews.pl.

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie