Uczysz dzieci z Polski i Ukrainy? Ten program jest dla Ciebie

fot. Amazon STEM Kindloteka

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Amazon i Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog ruszyli z kolejną odsłoną programu Zdolni Odkrywcy. Bezpłatne integracyjne e-lekcje dla klas 1–6 szkoły podstawowej, edukacyjne karty STEM, webinary kulturowo-językowe dla kadry pedagogicznej z Polski, a także kurs online edukacji cyfrowej, medialnej i STEM dla nauczycieli i nauczycielek z Ukrainy dostępne są już na stronie Kindloteki.

W czasie konferencji INSPIR@CJE Barbara Krystosiak, starsza menedżerka Amazon ds. relacji ze społecznościami, opowiedziała o działaniach firmy w czasie kryzysu humanitarnego. Jednym z elementów pomocy Amazon jest wsparcie integracji dzieci w nowym środowisku.

Zauważyliśmy silną potrzebę, aby stworzyć miejsce do rozwijania wzajemnych relacji oraz skutecznego komunikowania się. Dlatego uruchomiliśmy program edukacyjny „Zdolni Odkrywcy”, który zakłada wsparcie dzieci przybywających z Ukrainy do Polski, ale także zapewnienie nowych kompetencji nauczycielom z obu krajów – mówiła Krystosiak.

W ubiegłym roku szkolnym partner społeczny Amazon – Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, przeprowadziło e-lekcje integracyjne dla ponad 700 uczniów i uczennic. 27 września program ruszył ponownie! W nowej edycji „Zdolnych Odkrywców” pojawiły się również kursy i pomoce dydaktyczne dla grona nauczycielskiego. Materiały można pobrać ze strony https://kindloteka.pl/zdolniodkrywcy/.

E-lekcje dla klas 1–3 i 4–6

E-lekcje na żywo będą prowadzone w dwóch językach – polskim i ukraińskim – dla dzieci z klas 1–3 oraz 4–6 szkoły podstawowej. W trakcie zajęć online uczennice i uczniowie będą mogli nie tylko ćwiczyć kompetencje językowe, ale także rozwinąć umiejętności w zakresie współpracy i komunikacji. Dla dzieci z Ukrainy będzie to niezwykła okazja, by móc uczyć się w swoim języku i dzielić się wiedzą z polskimi kolegami i koleżankami.

Lekcje na żywo dla klas 1–3 szkoły podstawowej odbywają się we wtorki w godzinach 9:00–9:45 i w czwartki od 13:15 do 14:00 (powtórka lekcji z wtorku), a dla klas 4–6 szkoły podstawowej w czwartki w godzinach 10:30–11:15 od 27 września do 15 grudnia 2022. Przykładowe tematy to m.in. „Ludzie, którzy zmienili świat”; „Roboty i sztuka” czy „Kosmos i Układ Słoneczny”.

Na spotkanie można zapisać się tutaj: https://kindloteka.pl/zdolniodkrywcy/.

STEMowe karty edukacyjne

Aby pomóc ukraińskim dzieciom w integracji w szkole i urozmaicić lekcje, przygotowano również STEMowe karty edukacyjne. Wzbogacają one zajęcia o angażujące gry i zabawy, aby „Zdolni Odkrywcy” mogli lepiej poznawać swoich rówieśników.Pula materiałów jeszcze się powiększy, więc warto zaglądać na stronę „Zdolnych Odkrywców" w poszukiwaniu czegoś nowego. Pobierz karty.

Certyfikujące webinary kulturowo-językowe dla kadry pedagogicznej

Amazon STEM Kindloteka i Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Cyfrowy Dialog zapraszają również na wyjątkowy kurs języka ukraińskiego, ukraińskiej kultury, historii i geografii dla nauczycieli i nauczycielek. Spotkania online odbywają się w każdy czwartek od 29 września do 15 grudnia o godzinie 19:00 pod tym linkiem (bez rejestracji).

Webinary STEM dla kadry z Ukrainy

Nauczyciele oraz nauczycielki z Ukrainy mogą wziąć udział w kursie online edukacji STEM, cyfrowej i medialnej.

Dzięki webinarom prowadzonym po ukraińsku pedagodzy mogą dowiedzieć się, jak metoda STEM może pomóc w codziennej pracy z uczniami i uczennicami. Dostaną wskazówki, jak zadbać o kompetencje cyfrowe i medialne swoich podopiecznych tak, żeby byli bezpieczni w sieci. Rozpoczną też przygodę z programowaniem blokowym i robotami. Na zajecia można zapisać się pod tym linkiem.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę programu Zdolni Odkrywcy.

***

A teraz zapraszamy także na prezentację Zdolnych Odkrywców programu podczas konferencji INSPIR@CJE 2022:

***

Organizatorami zorganizowanej w dniach 24-25 września 2022 w Warszawie konferencji INSPIR@CJE 2022 byli:

Edunews.pl, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz Think Global sp. z o.o.

Partnerem merytorycznym była społeczność nauczycieli: Superbelfrzy RP.

Partnerem strategicznym konferencji był: Microsoft Polska.

Partnerami konferencji byli: Amazon STEM KindlotekaFundacja Szkoła z Klasą & Program Asy Internetu), Learnetic, Nowa Era, Photon Entertainment, Samsung & Program Solve for Tomorrow, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie