Edukacja hybrydowa, czyli blended learning (3)

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Największym wyzwaniem związanym z edukacją mieszaną jest nie tyle konieczność opanowania przez uczących się określonych technologii edukacyjnych, z pomocą których będą się uczyć, lecz pewna zmiana mentalna. Muszą chcieć się uczyć, być odpowiedzialni za własne kształcenie. Każde kształcenie zdalne wymaga takiej odpowiedzialności.fot. sxc.hu

Nie wystarczy wspaniały sprzęt i najlepsze kursy online, nawet te wzbogacone setkami interaktywnych ćwiczeń i kanałami komunikacji, jeśli uczeń nie będzie chciał się uczyć albo nie będzie widział potrzeby uczenia się. W edukacji mieszanej, jak przy każdej innej metodzie, umiejętność uczenia się jest kluczowa. Dlatego uczniów musimy do pracy w takim środowisku przygotować. Zwłaszcza, że przecież zazwyczaj uczą się zupełnie inaczej.

Korzystając z wakacyjnego, wolnego czasu zachęcamy nauczycieli i edukatorów do obejrzenia serii filmów przygotowanych przez Fundusz Szkół Doliny Krzemowej i Instytut Claytona Christensena, który dostępny jest z polskimi napisami dzięki współpracy z Khan Academy. Dziś proponujemy trzy filmy opowiadające o tym, jak przygotować uczniów do edukacji hybrydowej.

Zapraszamy!

Jak przygotować uczniów do wejścia w środowisko hybrydowej edukacji:

Osiągnięcia szkół, które wykorzystują hybrydową edukację:

Rola zdolności niekognitywnych w edukacji mieszanej:

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

Zobacz pozostałe części cyklu Edunews.pl o edukacji mieszanej:

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie