Szukasz pomysłu na ciekawą i angażującą lekcję? Wiele inspiracji znajdziesz w Internecie, trzeba tylko dobrze poszukać (i wiedzieć, czego mniej więcej się szuka). W sieci są dostępne setki aplikacji, które mogą być z powodzeniem wykorzystane w nauczaniu w klasach I-III i na innych etapach kształcenia.
"Dobra aplikacja angażuje, energetyzuje i dodaje do lekcji moc efektywności i bezcenne emocje, które sprawiają, że nauka staje się przygodą." - mówi Monika Kapuśniak, która o kilku ciekawych narzędziach TIK opowiadała podczas INSPIR@CJI WCZESNOSZKOLNYCH 2019 w Warszawie.
„Moją prezentację nazwałam niezbędnikiem, bo bez aplikacji, którymi się z Państwem podzielę, już nie wyobrażam sobie lekcji lub przygotowania do niej.” – opowiadała. „Każdą przetestowałam wielokrotnie, biorąc pod uwagę grafikę, prostotę użycia, łatwość obsługi rączką dziecka oraz jej zwyczajną przydatność w pracy nauczyciela. Mam nadzieję, że przydadzą się również Państwu.”
Zapraszamy na wystąpienie:
***
Organizatorami zorganizowanej w dniach 23-24 lutego br. konferencji INSPIR@CJE WCZESNOSZKOLNE 2019 były: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK!, Edunews.pl oraz Think Global sp. z o.o.
Partnerem merytorycznym była społeczność nauczycieli grupy Superbelfrzy RP i Superbelfrzy Mini.
Partnerami konferencji byli: Fundacja Orange, Learnetic S.A. oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.
Media partnerskie to Głos Nauczycielski i kwartalnik Wokół Szkoły.
Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl (2008). Zajmuje się zawodowo polską edukacją od ponad 15. lat i jest głęboko zaangażowany w debatę na temat modernizacji i reformy szkolnictwa (zob. np. Dobre zmiany w edukacji, Jak będzie zmieniać się edukacja?). Realizuje projekty edukacyjne i szkoleniowe o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Blisko współpracuje z nauczycielami i szkołami (m.in. w radzie rodziców). Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP.