Emocje w szkole są ważne

(C) Edunews.pl

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

O szkole zazwyczaj mówimy tylko w ujęciu wiedzy, w kategoriach przedmiotów, zaliczeń, stopni, testów, egzaminów itp. Zbyt często zapominamy o tym, że do szkoły przychodzą ludzie, którzy czują, myślą, przeżywają. Być może przejdą przez szkołę zupełnie nieodkryci przez nauczycieli, którzy nie zadadzą sobie trudu, aby ich odkryć, poznać, zrozumieć. Dlatego zwróćmy uwagę na emocje.

Jednym z najbardziej poruszających wystąpień podczas INSPIR@CJI 2016 było to poświęcone emocjom i arteterapii. Marta Florkiewicz-Borkowska, nauczycielka z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach, członkini społeczności Superbelfrzy RP, mówiła: „trzeba dać uczniom przestrzeń do mówienia o sobie, o tym, co czuje i jak się czuje.” Często widzimy, że uczniowie i uczennice są zamknięte w sobie, że nie ma w trakcie zajęć miejsca na rozmowy. A przecież kiedyś wyjdą ze szkoły i powinni mieć poczucie tego, że są ważne, że są pewne siebie, żeby miały odwagę i umiały powiedzieć, co czują, gdy się złoszczą, ale też, aby powiedziały, że się cieszą, aby wiedzieli, że są potrzebne – mówiła.

Nauczyciela emocje są ważne, ale jeszcze ważniejsze w szkole są emocje ucznia – Marta Florkiewicz-Borkowska

Zobaczmy pełne dobrych emocji podsumowanie dziesięciu spotkań z uczennicami gimnazjum:

***

Organizatorami konferencji INSPIR@CJE 2016 są firma Think Global, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz Edunews.pl.

Partnerem merytorycznym jest społeczność nauczycieli grupy Superbelfrzy RP.

Partnerami konferencji są: Fundacja Orange, Squla, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Partnerem globalnym konferencji jest Kulczyk Foundation.

Media partnerskie to Głos Nauczycielski, kwartalnik Wokół Szkoły oraz pismo Pieniądze są Dla Szkoły.

 

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie