Słoiki mocy na dobry start

fot. Specjalni.pl

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Powrót do szkoły po wakacjach nie będzie łatwy, tym bardziej, że wojna nadal trwa i wszyscy czujemy się zmęczeni i niepewni tego co przyniesie przyszłość. Dlatego staramy się, aby stworzyć naszym uczniom jak najlepsze warunki i poczucie bezpieczeństwa. Na dobry początek przygotowałyśmy kolorowe "słoiki mocy na dobry start".

To fantastyczny sposób na zmotywowanie uczniów do pracy i rozluźnienie atmosfery.

W słoikach uczniów, znajdują się gadżety, które metaforycznie i z przymrużeniem oka mają wesprzeć i zaradzić na przeróżne przeciwności i niepowodzenia szkolne.

Takie słoiczki możemy przygotować sami, ale także wspólnie z uczniami. Każdy z nich może skomponować swój słoik mocy.

Dodatkowo dla tych, którzy chcą wykorzystać ten pomysł w formie karty pracy udostępniamy kartę ze słoikiem, do którego uczniowie mogą wkładać- rysować symbole mocy, które potrzebne są im, aby pozytywnie rozpocząć nowy rok szkolny.

Propozycja 1

Polecenie dla ucznia: narysuj symbole mocy, które ułatwią Ci nowy rok szkolny i sprawią, że szkoła będzie przygodą.

Propozycja 2

Propozycja dla ucznia: wklej do słoika etykiety, które sprawią, że będziesz czuć się w szkole lepiej i bezpiecznej, albo czego potrzebujesz w szkole w nowym roku.

Udostępniamy także puste słoiki do edycji - do pobrania TUTAJ.

Piękną etykietę przygotował dla nas Mateusz Łysek z Belfry Bazgrolą i Rysuję dla moich uczniów.

Notka o autorkach: Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska - nauczycielki w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku. Członkinie grupy SuperbelfrzyMini i SuperbelfrzyRP. Autorki bloga specjalni.pl. Entuzjastki nowoczesnych technologii i kreatywnych pomocy dydaktycznych. Wdrażają elementy programowania w szkolnictwie specjalnym. Autorki projektu sieci współpracy nauczycieli, prowadzące Rady Szkoleniowe i warsztaty dla nauczycieli. Za szczególne osiągnięcia edukacyjno-wychowawcze otrzymały w 2017 r. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Zyta Czechowska otrzymała tytuł Nauczyciela Roku 2019 w konkursie Głosu Nauczycielskiego. Niniejszy artykuł ukazał się w blogu Specjalni.pl. Licencja CC-BY-SA.

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie