Nieznajomy z Internetu

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

filmy edukacyjneInternet to fantastyczne narzędzie do edukacji, ale zawsze należy go używać z głową. Internet to kopalnia wiedzy i wielki plac zabaw. To miejsce tworzenia wartościowych społeczności, ale również miejsce, po którym krąży wiele osób mających nie najczystsze intencje.  Bądź ostrożny, nigdy nie masz pewności, kim jest osoba po drugiej stronie.

I to jest właśnie przesłanie tego krótkiego filmu edukacyjnego znalezionego w YouTube.

Pomimo, że z roku na rok jest coraz więcej inicjatyw zwracających uwagę na bezpieczne użytkowanie Internetu, nadal wiele osób, zwłaszcza młodych, daje się nabrać na wspaniałe oferty nieznajomych. Dlatego należy się cieszyć, że w ramach Safer Internet Day 2008 - Dnia Bezpiecznego Internetu - zorganizowano w tym roku w Polsce aż 432 imprezy mające na celu propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Im więcej tym lepiej – zasady bezpiecznego używania Internetu to jeden z ważnych elementów procesu edukacji przez całe życie (oczywiście osoby dorosłe również potrafią się nabrać na działania oszustów w Internecie).

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie