Światowy Dzień Nauczyciela 2014

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nie możemy patrzeć na system szkolny i nauczycieli jedynie jako na koszt w budżecie państwa. To niedorzeczne. Od dawna powtarzamy w redakcji Edunews.pl, że to jest inwestycja, która państwu zwraca się szybko już w niedalekiej przyszłości. Niestety ministrowie i samorządowcy najczęściej patrzą wyłącznie na cyferki i narzekają, że edukacja kosztuje (a inne wydatki, nawet bezsensowne, ich tak nie bulwersują). Inwestujmy w przyszłość, inwestujmy w nauczycieli - to hasło Światowego Dnia Nauczycieli, który wypada właśnie dziś.fot. YouTube.com - kanał Superbelfrzy

Z tej okazji uczniowie nauczycieli z grupy Superbelfrzy, z bardzo małych, małych, średnich i większych miejscowości postanowili wypowiedzieć się przed kamerą na temat uczenia się ze swoimi nauczycielami. Szkoła to przede wszystkim relacja - co wyraźnie widać na przygotowanym przez Superbelfrów filmie. W dzisiejszym świecie relacja ta uzyskuje zupełnie nowe, głębsze wymiary, ponieważ i uczeń i nauczyciel otrzymali nowe możliwości komunikowania się i współpracy dzięki nowoczesnym technologiom.

Z okazji Światowego Dnia Nauczyciela wszystkim nauczycielom życzymy, aby Wasi uczniowie byli zawsze zadowoleni i szczęśliwi, że mogą się uczyć z Wami i dzięki Wam.

Zapraszamy na film!

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie