Bajka połączona z historią

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Stowarzyszenie Filmowe Trzeci Tor zrealizowało projekt „Historia dla najmłodszych”. Naszym zamierzeniem było przekazanie dzieciom w wieku od 5 do 10 lat, w atrakcyjny sposób, wybranych zdarzeń z dziejów Polski. Połączyliśmy więc bajkę z historią, piękną muzykę oraz całe bogactwo dźwięków z opowieścią i podaliśmy w formie słuchowiska radiowego.fot. historiadladzieci.pl

Powstało osiem niepowtarzalnych historii. Sześcioletnia Zosia i dziewięcioletni Bartek poznają świat przez codzienne doświadczenia oraz przez pryzmat opowieści dziadka o dawnych czasach. W ten sposób dziadek prócz wiedzy historycznej przekazuje swoim wnukom co w życiu jest najważniejsze.

Niewątpliwym atutem słuchowisk jest to, że dzieci biorą czynny udział w zdarzeniach historycznych. Na przykład Zosia wciela się w królową Kingę, czy królową Bonę, a Bartek w króla Zygmunta Starego lub Tadeusza Kościuszkę. Ponadto każdej bajce towarzyszy piosenka (zaśpiewana przez dzieci) opowiadająca o bohaterach i zdarzeniach z danej historii.

Stowarzyszenie przekazało 500 wytłoczonych płyt ze słuchowiskami, piosenkami oraz podkładem muzycznym dla szkół i przedszkoli w całej Polsce, do bezpłatnego wykorzystania.

Na potrzeby projektu uruchomiona została strona internetowa pod domeną: http://historiadladzieci.pl, z której każdy może bezpłatnie pobrać wszystkie nagrania, teksty i piosenki.

Projekt dofinansowany został z środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2014”.

Źródło: Historiadladzieci.pl

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie