Profilaktyka na tablice interaktywne

fot. Tutto Arts & Media

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Multimedialne zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień "Dopalacze - zagrożenia" - to najnowszy produkt firmy Multieducatio.pl. Multimedialne zajęcia przeznaczone są na tablice interaktywne. Opierają się na filmach, wzbogaconych o interaktywne elementy. Stanowią pomoc dydaktyczną do przeprowadzenia atrakcyjnej lekcji wśród uczniów gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Koncepcja takiej właśnie formuły zajęć, wykorzystującej filmy, a jednocześnie wymagającej zaangażowania ze strony uczniów, jest odpowiedzią na zmieniający się świat mediów cyfrowych.

Multimedialne zajęcia profilaktyczne "Dopalacze - Zagrożenia" podzielone zostały na trzy części - każda z nich porusza inną problematykę dotyczącą dopalaczy. Pierwsza część omawia "Wpływ dopalaczy na organizm człowieka". Druga część to "Dopalacze a ryzykowne zachowania młodych ludzi". Trzecia część zaś zajmuje się kwestią "Uzależnienia od dopalaczy".

Każda z w/w części zawiera dokładny scenariusz zajęć, na podstawie którego nauczyciel może przeprowadzić multimedialną lekcję. Multimedialne zajęcia profilaktyczne, opierają się na filmach o w/w tytułach, wzbogaconych o elementy interaktywne. Filmy zostały zrealizowane w konwencji filmów popularnonaukowych. Zajęcia zaczynają się od rundy pytań wstępnych, mających na celu wprowadzenie uczniów w dany temat, a jednocześnie sprawdzenie posiadanej przez nich wiedzy. Po części filmowej następuje runda pytań sprawdzających oraz podsumowanie danego zagadnienia. Dodatkowo w każdej części znajduje się wypowiedź eksperta, uzupełniająca wiedzę, przekazaną podczas filmu.

Multimedialne zajęcia profilaktyczne "Dopalacze - zagrożenia" mogą być przeprowadzone podczas jednej lub dwóch godzin lekcyjnych. Łatwo się je uruchamia, a jednocześnie wykorzystują nowoczesne urządzenia, jakimi są tablice interaktywne. Dostępne są online w sklepie Edustore.eu. Zachęcamy do ich zakupu. Jest to wyróżniający się produkt na rynku edukacyjnym dotyczący profilaktyki uzależnień.

Firma Multieducatio.pl powstała ponad rok temu - jest pionem wydawniczym firmy producenckiej Tutto Arts & Media, działającej w branży filmowej, w tym edukacyjnej ponad 10 lat. Firma Tutto Arts & Media zrealizowała do tej pory m.in. kilkadziesiąt filmów popularnonaukowych, edukacyjnych i dokumentalnych. Doceniane są one przez jury festiwali filmowych, zdobywając nagrody m.in. Złotego Kopernika (Festiwal Filmów Edukacyjnych) w 2013, 2014 i 2015 roku, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Przyrodniczych w Łodzi (2015) oraz na VIII Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci w Krakowie (2015).

 

(Źródło: Multieducatio.pl)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Podoba mi się podejście operacje na szacunku, a nie kontroli :)
GPT napisał/a komentarz do EjAj z lodówki
Ministerstwo kupuje pracownie STEAM, ogranicza fizykę i chemię, a wszystko to okrasza pięknym slogan...
GPT napisał/a komentarz do Kierunki rozwoju polskiej edukacji
Ministerstwo kupuje pracownie STEAM, ogranicza fizykę i chemię, a wszystko to okrasza pięknym slogan...
Ppp napisał/a komentarz do Dziesięć błędów informacji zwrotnej
Wszystko to prawda, ale na "zerowym" punkcie powinno być: błędem krytyki jest samo jej istnienie! w ...
Zbyt ogólny opis by zrozumieć czym to się różni od istniejących aplikacji edukacyjnych które są zazw...
Robert Raczyński napisał/a komentarz do Natura matury
Miałem wrażenie, że dość jasno dałem do zrozumienia, że nie rozważam tu zasadności ani prawidłowości...
Mikołaj napisał/a komentarz do Natura matury
Trafne pokazuje to, że matura to nie tylko test wiedzy, ale rytuał przejścia, który ma sens tylko wt...
Ppp napisał/a komentarz do Natura matury
Maturę nalezy ZLIKWIDOWAĆ, ponieważ jest niesprawiedliwym egzaminem, którego można PRZYPADKOWO nie z...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie