Generatory do kodowania

fot. Aleksandra Schoen-Kamińska

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jak wykorzystać kodowanie podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej, a nie tylko edukacji informatycznej? Pomóc nam mogą rozmaite generatory, za pomocą których stworzymy ciekawe materiały na zajęcia.

Za pomocą paru kliknięć wygenerujemy szyfry i karty pracy. Możemy w nich zawrzeć rozmaite informacje: podać temat lub cel lekcji czy napisać do wszystkich uczniów „tajemny list”, przygotować sudoku i labirynty. Uczniowie poznają rozmaite sposoby kodowania i dekodowania informacji, uczą się współpracy, kształtują logiczne myślenie i uczą się też cierpliwości. Wszystkie przekazywane i zakodowane informacje wzbudzą ciekawość dzieci i ich zaangażowanie!

Zachęcam do przejrzenia prezentacji „Generatory do kodowania”. Każda plansza dotyczy innego darmowego narzędzia, który został dokładnie opisany:

Zajęcia z generatorami kodów:

 

 

Notka o autorce: Aleksandra Schoen-Kamińska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 6 w Pile, Wielkopolski Nauczyciel Roku 2017, w 2018 na liście STU SPRUC, prowadzi blogi Klikankowo, Tableuczek, Klik TiK, członkini grupy Superbelfrzy RP i Superbelfrzy Mini. Niniejszy artykuł ukazał się w blogu ZamiastKserówki.edu.pl.

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie