Serialowy szablon

fot. Specjalni.pl

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Szablony tworzone w aplikacjach Google to świetny sposób na rozwijanie kreatywności i aktywizowanie uczniów. Materiały przygotowane w Prezentacjach Google lub w Rysunkach Google dają nam nieograniczone możliwości, są doskonałym sposobem na zaangażowanie uczniów na zajęciach.

Zainspirowane postem Nick’a Picks stworzyłyśmy szablon nawiązujący do popularnej platformy Netflix, dzięki któremu uczniowie zamiast tradycyjnego planu wydarzeń, przygotowali opis serialu.

Szablon ten sprawdzi się nie tylko podczas omawiania lektur na lekcjach języka polskiego. Może go wykorzystać również nauczyciel przyrody do prezentacji ciekawych miejsc, nauczyciel chemii do zapamiętania pierwiastków chemicznych, czy nauczyciel historii do utrwalenia wiadomości na temat wybranego wydarzenia historycznego.

Kopię szablonu Prezentacji Google utworzysz tutaj.

Jeżeli chciałbyś wykorzystać inne nasze szablony kliknij tutaj.

 

Notka o autorkach: Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska - nauczycielki w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku. Członkinie grupy SuperbelfrzyMini i SuperbelfrzyRP. Autorki bloga specjalni.pl. Entuzjastki nowoczesnych technologii i kreatywnych pomocy dydaktycznych. Wdrażają elementy programowania w szkolnictwie specjalnym. Autorki projektu sieci współpracy nauczycieli, prowadzące Rady Szkoleniowe i warsztaty dla nauczycieli. Za szczególne osiągnięcia edukacyjno-wychowawcze otrzymały w 2017 r. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Zyta Czechowska otrzymała tytuł Nauczyciela Roku 2019 w konkursie Głosu Nauczycielskiego. Niniejszy artykuł ukazał się w blogu Specjalni.pl. Licencja CC-BY-SA.

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie