Zostań jurorem festiwalu filmowego

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Trwa konkurs towarzyszący kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”. Chcesz zostać członkiem młodzieżowego jury, które wybierze własnego zwycięzcę festiwalu filmowego w Gdyni? Zrealizuj krótki film inspirowany kampanią „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie” i zgłoś go do konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Jeśli okaże się najlepszy - wygrasz wyjazd na 38. Gdynia - Festiwal Filmowy.(C) Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Wystarczy pomysł i kamera – również ta w komórce, laptopie lub aparacie fotograficznym. Film może mieć dowolną formę: być rodzajem impresji, zapisem osobistych zwierzeń, etiudą filmową. Ważne, by trwał maksymalnie dwie minuty i poruszał jeden z tematów: tożsamość, empatia, wielokulturowość, konsumpcjonizm lub bunt. Jako inspiracja posłużyć mogą filmy z gwiazdami kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”, które obejrzeć można na: ogladamczujemysle.blogspot.com oraz https://www.youtube.com/user/stowarzyszenieNH. Łukasz Simlat konfrontuje się w nich z własną tożsamością, Jacek Poniedziałek - z empatią. Ilona Ostrowska opowiada o wielokulturowości, Robert Gonera mówi o konsumpcjonizmie, Maria Pakulnis mierzy się z buntem.

Filmy nadsyłać można e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Najciekawsze - publikowane będą na wideoblogu ogladamczujemysle.blogspot.com. Autor najlepszego pojedzie na 38. Gdynia – Festiwal Filmowy, który trwać będzie od 9-14 września. Zwycięzca obejrzy filmy konkursowe, weźmie udział w obradach młodzieżowego jury. Będzie miał okazję zajrzeć za kulisy festiwalu, spotkania największych gwiazd polskiego kin. Przygotuje też własne relacje z gdyńskiej imprezy, które publikowane będą na blogu kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”.

Dodatkowa nagroda czeka na autora najczęściej oglądanego filmu wideobloga. Twórca najpopularniejszej produkcji otrzyma książki o kinie oraz pakiet filmów z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty.

Do udziału w konkursie zapraszamy osoby w wieku 15-19 lat. Na filmy czekamy od 24 czerwca do 15 sierpnia 2013 roku. Szczegóły dotyczące zgłoszeń i regulaminu znaleźć można na stronach: ogladamczujemysle.blogspot.com oraz www.nhef.pl i www.filmotekaszkolna.pl.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, inicjator ogólnopolskiej kampanii społeczno-informacyjno „Oglądam, czuje, myślę – młodzi w kinie”, we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz Gdynia Festiwal Filmowy.

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Ppp napisał/a komentarz do Natura matury
Maturę nalezy ZLIKWIDOWAĆ, ponieważ jest niesprawiedliwym egzaminem, którego można PRZYPADKOWO nie z...
Zapisałem dziecko na karate kontaktowe przez takich własnie małych gnojków by sam umiał się bronić
Nauczyciel napisał/a komentarz do Jeszcze większa automatyzacja pracy twórczej
Są też aplikacje które skutecznie potrafią wykrywać czy dany tekst został napisany przez AI czy nie ...
Kajtek napisał/a komentarz do Po co jest szkoła?
Szkoły niczego nas nie uczą oprócz polskiego oraz matematyki nic więcej nie jest nam potrzebne a nau...
Ludzie nie umieją słuchać bo są skupieni na sobie, na swoim ja. Do tego dochodzą narcystyczne wzorce...
Rafał Kapica napisał/a komentarz do Szkolna klasa - dobre miejsce do współpracy
tak tablice są bardzo dobrym rozwiązaniem - polecam
Jan Soliwoda napisał/a komentarz do Jeszcze większa automatyzacja pracy twórczej
Świetnie, nareszcie! Acz poprzez 'reductio ad absurdum' niestety (starożytnym wystarczyło że wyobraz...
Ppp napisał/a komentarz do Jak książeczki uczą rozmawiać?
Mama opowiadała mi, że zacząłem mówić bardzo późno, ale jak już zacząłem - od razu pełnymi zdaniami,...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie