Zadania z Hobbitem

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa i Forum Film Sp. z o. o. zapraszają wszystkich wielbicieli Tolkienowskiego Śródziemia (i nie tylko!) do udziału w cyklu konkursów „Hobbit Quest”, związanych z tematyką książki „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena. Do wygrania atrakcyjne nagrody: filmy DVD, książki i… 5 biletów na ogólnopolską premierę filmu „Hobbit. Pustkowie Smauga”!fot. Hobbit Quest

Lubisz fotografować, malować, pisać? Kochasz opowieści ze świata stworzonego przez J.R.R. Tolkiena? A może nie znasz jeszcze hobbitów, elfów i krasnoludów, ale otwarty jesteś na nowe doznania? Jeżeli tak to najnowszy interklasowy cykl konkursów „Hobbit Quest” jest właśnie dla ciebie!

Zapraszamy do zabawy maksymalnie 5-osobowe drużyny składające się z przyjaciół, znajomych lub kolegów w dowolnym wieku. Do zgłaszania się gorąco zachęcamy również całe rodziny! Wszystkich, którzy dołączą do nas, zabierzemy w podróż po Śródziemiu i pokażemy im, że… odrobinę Tolkienowskiej magii można znaleźć wszędzie, także w naszym najbliższym otoczeniu!

„Hobbit Quest” to seria 5 różnorodnych konkursów (m.in. literackiego, fotograficznego i plastycznego) nawiązujących do tematyki kultowych książek J. R. R. Tolkiena. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym projekcie mogą zaangażować się w każdą z proponowanych rywalizacji lub tylko w niektóre z nich. Za udział w poszczególnych rozgrywkach przyznawane będą punkty. Będą one podstawą do stworzenia rankingu ogólnego gry, na bazie którego wybrani zostaną zwycięzcy zabawy.

Poszczególne etapy „Hobbit Quest” odbywać będą się zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • 12 listopada 2013 r.: rozpoczęcie konkursu literackiego pt. „Włochatymi stopami przez świat – czyli niezwykłe przygody pewnego hobbita” (data zakończenia: 8 grudnia br.)
  • 21 listopada 2013 r.: rozpoczęcie konkursu fotograficznego pt. „Shire w nowej odsłonie” (data zakończenia: 30 listopada br.)
  • 1 grudnia 2013 r.: rozpoczęcie konkursu na najlepsze przebranie „Zamień ubranko na tolkienowskie wdzianko” (data zakończenia: 12 grudnia br.)
  • 2 stycznia 2014 r.: rozpoczęcie konkursu plastycznego pt. „Okno na Śródziemie” (data zakończenia: 15 stycznia 2014 r.)
  • 10 stycznia 2014 r.: rozpoczęcie konkursu na najlepszą recenzję filmową pt. „Recenzja z „Hobbitem” w tle” (data zakończenia: 15 stycznia 2014 r.)

Drużyna, która zbierze najwięcej punktów w trzech pierwszych projektowych rywalizacjach, nagrodzona zostanie wyprawą na ogólnopolską premierę filmu „Hobbit. Pustkowie Smauga”, zaplanowaną na dzień 27 grudnia 2013 r. Zespół ten poznamy 20 grudnia 2013 r. Uczestnicy najlepsi w pozostałych dwóch rozgrywkach otrzymają filmy DVD z pierwszą częścią przygód Bilba Bagginsa „Hobbit. Niezwykła podróż” oraz książki „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J. R. R. Tolkiena. Ich nazwiska poznamy 30 stycznia 2014 r. W każdym z konkursów cząstkowych będzie można również wywalczyć nagrody dodatkowe – gadżety związane z ekranizacją prozy Tolkiena.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z regulaminem ogólnym projektu oraz poprawnego wypełnienia i przesłania do nas formularza zgłoszeniowego, dostępnego w zakładce „Regulaminy”. Czekamy właśnie na was!

Dlaczego „Hobbit Quest”?

Wszystkim zainteresowanym wyjaśniamy, że questy to nieoznakowane szlaki, których opisy zawarte są w dostępnych dla każdego ulotkach. Turyści wyposażeni w takie wierszowane wskazówki wędrują wyznaczonymi trasami, żeby zdobyć ukryty na końcu ścieżki „skarb”. Interkl@sowa przygoda z „Hobbitem” to również swego rodzaju podróż z przeszkodami, w której wykazać trzeba się umiejętnościami, wyobraźnią i zaangażowaniem… A na jej końcu, na tych najbardziej wytrwałych, czeka nie jeden, ale wiele skarbów ;)

Więcej informacji na temat zjawiska questingu i możliwości korzystania z tego typu wypoczynku w Polsce znaleźć można TUTAJ.

(Źródło: Interklasa.pl)

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie