W poszukiwaniu pomysłów dla edukacji

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Po raz pierwszy w Polsce ruszył Sanoma Learning Lab – program, w którym blisko 50 polskich nauczycieli, studentów i przedstawicieli biznesu rozpoczęło swoją przygodę, w czasie której rozwijać będą swoje pomysły na nowoczesną edukację. Projekt ruszył w Gdańsku, a swój finał będzie miał pod koniec roku w Amsterdamie. Na autorów najlepszych projektów czeka pokaźna nagroda – 10 000 euro.fot. Young Digital Planet

Sanoma Learning Lab, to międzynarodowy projekt, który równocześnie uruchamiany jest w 5 krajach: Polsce, Holandii, Finlandii, Belgii i Szwecji. Może w nim wziąć udział każdy, kto ma pomysł na rozwój edukacji i chce wspólnie z ekspertami z całej Europy pracować nad jego rozkwitem. Głównym założeniem, jakie postawili sobie organizatorzy jest opracowanie idei, które zapewnią poprawę wyników kształcenia. 

Polska część projektu miała swoją inaugurację 3 października w V Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. W czasie trwania Sanoma Learning Lab uczestnicy podzieleni są na robocze zespoły, w ramach których będą wspólnie pracowali online pod okiem holenderskich ekspertów nad złożonymi koncepcjami. Za koordynację webinarium w naszym kraju odpowiadają Young Digital Planet oraz Nowa Era.

„Naszym najważniejszym wyzwaniem jest wyzwolenie wśród uczestników jak największej kreatywności. Chcemy postawić w tym roku na dopasowanie rozwiązań do indywidualnych potrzeb zarówno nauczyciela, jak i ucznia. Organizatorzy ze swojej strony zapewniają wsparcie, coaching, a przede wszystkim możliwość wystawienia swoich pomysłów na próbę, testowanie i uzyskanie informacji zwrotnej ze strony profesjonalistów, ale również osób, które brały udział we wcześniejszych edycjach projektu i mogą się podzielić własnymi doświadczeniami.” – mówi Agata Czopek, koordynator programu ze strony YDP. „Dla młodych i kreatywnych ludzi, którzy biorą udział w naszym projekcie takie wsparcie okazuje się bezcenne i często stymuluje ich do pełnego zaangażowania. Wierzymy, że, tak jak w poprzednich edycjach, polskie koncepcje pokażą, jak wiele jeszcze w edukacji można usprawnić i jak szybko można osiągnąć oczekiwany efekt. Liczymy na naszych nauczycieli i studentów i wierzymy, że to nasze zespoły dostana się do wielkiego finału.”

fot. Young Digital Planet 

Zamknięcie części warsztatowej nastąpi podczas podsumowania w Warszawie, 21 listopada. W jego trakcie zostaną wybrane dwa najlepsze pomysły, które zakwalifikują się do finału Sanoma Learning Lab i zmierzą się z pomysłami uczestników z Belgii, Finlandii, Holandii oraz Szwecji (do finału przejdzie w sumie 10 pomysłów).

(Źródło: Young Digital Planet)

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Danuta Sterna napisał/a komentarz do Nauczanie z technologią w tle
Właśnie o tym piszę, nie możemy się odwrócić od technologii, ale potrzeba bardzo dużego rozsądku i r...
Marcin Polak napisał/a komentarz do Nauczanie z technologią w tle
Dużo problemów wynika z tego, że szkoły często kupują bez długofalowego planu, byle co - to, co im w...
Gość napisał/a komentarz do Uczenie się metodą uczniowskiego eksperymentu
bardzo fachowo i przystępnie wyłożony temat, brawo!
Ppp napisał/a komentarz do Pomysł na lekcję wychowawczą
Pomysł ciekawy, ale proponuję teraz obliczyć PRAWDOPODOBIEŃSTWO trwałego wcielenia w życiu tego, co ...
Maciej M Sysło napisał/a komentarz do Czy projekt to dobra forma uczenia się?
Poniższy fragment pochodzi z mojej pracy "Przyszłość Laboratorium", która ukazała się w czasopiśmie ...
Ppp napisał/a komentarz do Kilka wskazówek, jak się uczyć
Najpierw należało przypomnieć i scharakteryzować style nauki - wzrokowcy, słuchowcy, kinestetycy. Po...
Lech Mankiewicz napisał/a komentarz do Kilka wskazówek, jak się uczyć
Bardzo ważna uwaga, choć mam wrażenie, że analiza nie jest do końca kompletna. Dlaczego? Taka techni...
To Stowarzyszenie Umarłych Statutów podaje nieprawdę. Art. 99 ustawy Prawo oświatowe umożliwia wprow...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie