Seminarium "Wolontariat w edukacji"

fot. Stowarzyszenie CREO

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Stowarzyszenie CREO zaprasza do udziału w seminarium pt. „Wolontariat w edukacji”, które odbędzie się 8 grudnia 2015 r. w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Seminarium adresowane jest do dyrektorów szkół, nauczycieli, pedagogów, przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji społecznych oraz osób zainteresowanych rozwijaniem wolontariatu w systemie edukacji.

Celem seminarium jest propagowanie budowania stałych struktur wolontariatu, szerzenie idei wolontariatu oraz podsumowanie działań projektu „WIELKODUCHY – program rozwoju wolontariatu w szkołach podstawowych”.

Wśród zaproszonych prelegentów będą m.in. Karolina Adamska z Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Waldemar Rembas z Urzędu Miasta Poznania, Zdzisław Hofman z Fundacji Rozwoju Wolontariatu, Katarzyna Bielawska - Dyrektor Wielkopolskiego Banku Żywności, Zuzanna Janaszek–Maciaszek - Prezes Fundacji Podaj Dalej, Ryszard Michalski - Prezes Stowarzyszenia CREO oraz przedstawiciele szkół. Początek seminarium o godzinie 9.00.

Zgłoszenia na seminarium można dokonać pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu: 61 22 675 30.

Program edukacyjny WIELKODUCHY dedykowany jest dla szkół podstawowych. Jego założeniem jest praktyczne zapoznawanie dzieci z tematyką wolontariatu i społeczeństwa obywatelskiego oraz angażowanie ich do pracy wolontariackiej na rzecz potrzebujących poprzez tworzone w ramach programu Szkolne Kluby Wielkoducha. Dzieci przekonują się, że nawet w tak młodym wieku można być wolontariuszem i pomagać potrzebującym. Obecnie Szkolne Kluby Wielkoducha działają już w 32 szkołach podstawowych z całej Wielkopolski. Udziela się w nich ponad 700 młodych wolontariuszy i wolontariuszek. Tylko w roku szkolnym 2014/2015 w ramach programu zrealizowanych zostało kilkadziesiąt inicjatyw wolontariackich, w które zaangażowały się Wielkoduchy.

W ramach programu Wielkoduchy szkoły mają zapewnione kompleksowe wsparcie w budowaniu trwałych struktur wolontariatu jakimi są Szkolne Kluby Wielkoducha. W tym celu prowadzone są szkolenia dla nauczycieli przygotowujące do pełnienia roli opiekunów Klubu Wielkoducha. Organizatorzy zapewniają także wsparcie w osobach animatorów wolontariatu, którzy prowadzą w szkołach warsztaty przygotowujące do prowadzenia akcji wolontariackich. W ramach programu wydana została również publikacja „Zobacz w sobie Wielkoducha”, w którym zawarte są cenne porady i scenariusze zajęć przygotowujące dzieci do roli Wielkoduchów.

Zapraszamy do śledzenia poczynań Wielkoduchów na stronie internetowej www.wielkoduchy.pl oraz na profilu facebook programu: www.facebook.com/wielkoduchy.

Program Wielkoduchy realizowany jest przez Stowarzyszenie CREO, a partnerem przedsięwzięcia jest Fundacja PODAJ DALEJ.

Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej , Wojewody Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Gość napisał/a komentarz do Oceniajmy rzadziej!
Przeczytałam z dużym zainteresowaniem. Dziękuję za ten artykuł.
Ppp napisał/a komentarz do Oceniajmy rzadziej!
Terada i Merill mają CAŁKOWITĄ rację. Jak ktoś chce i może - nauczy się i bez oceniania. Jeśli ktoś ...
Marcin Zaród napisał/a komentarz do Szkolna klasa - dobre miejsce do współpracy
Mój syn będąc w liceum w klasie mat-info-fiz prosił z kolegami o ustawienie takich tablic na korytar...
Marcin Polak napisał/a komentarz do Szkolna klasa - dobre miejsce do współpracy
Świetny przykład, że każdą przestrzeń klasy da się łatwo zreorganizować, aby pobudzić aktywne uczeni...
Robert Raczyński napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
O informacji zwrotnej można długo... Przedstawione tu wskazówki są cenne. Niestety, problem w tym, ż...
Andrzej napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
Bardzo proszę o przykład idealnie napisanej informacji zwrotnej.
Ppp napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
Jeśli jestem w czymś dobry - wiem o tym, dodatkowy komentarz nie jest potrzebny.Jeśli jestem w czymś...
Piotr napisał/a komentarz do Déjà vu
Codziennie z ulgą odkrywam, że jestem emerytowanym nauczycielem

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie