Jeśli tylko masz pomysł na biznes

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times
wspieramy rozwój przedsiębiorczości młodychRozpoczęła się V edycja największego w Polsce konkursu na biznesplany, organizowanego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Swoje pomysły można przesyłać do końca grudnia br. Autorzy trzech najlepszych pomysłów otrzymają nagrody pieniężne oraz pakiet usług, pozwalający na bezpieczne prowadzenie firmy w ramach preinkubacji AIP.
 
Największy w Polsce Konkurs na Biznesplany to inicjatywa, której celem jest umożliwienie młodym Polakom, autorom najlepszych pomysłów na biznes, założenie firmy w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości. Jednymi z ważniejszych założeń projektu są: wprowadzenie nowej jakości w kreowaniu przedsiębiorczości w Polsce oraz innowacyjne podejście do problemu walki z bezrobociem wśród młodych ludzi poprzez zaoferowanie im kompletnego wachlarza narzędzi potrzebnych do realizacji własnych marzeń.

W tym roku do konkursu zostały włączone nowe elementy. Utworzona została pierwsza w Polsce Krajowa Sieć Punktów informacji biznesowej dla młodzieży, która umożliwi dotarcie bezpośrednie do studentów na uczelniach. W 25 punktach w całej Polsce można uzyskać informacje  jak otworzyć własny biznes oraz poznać zasady konkursu. Komplementarnym do funkcjonowania Punktów Informacyjnych działaniem będzie możliwość skontaktowania się z doradcą poprzez komunikatory: skype: informacjeobiznesie, gadu-gadu: 7525830 oraz mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także przez telefon w ramach pierwszej w Polsce infolinii informacji biznesowej dla młodzieży - 022-356 21 11.

Kolejnym nowym elementem w tegorocznym konkursie są szkolenia grupowe PABA (Poland As a Business Area), czyli cykl 8 godzinnych szkoleń, które zostaną przeprowadzone w sposób interaktywny oparty na praktycznych zajęciach typu „case study”. Zajęcia PABA są pierwszymi w Polsce warsztatami mającymi na celu wzbudzenie kreatywności, przygotowanie i  prezentację swojego pomysłu. Tematyka PABA dotyczy także wszelkich możliwości prowadzenia biznesu w Polsce i ich uwarunkowań.

W ramach konkursu przewidziane są także konsultacje indywidualne w ramach IPD Coaching (Indywidualny Plan Działania). Doradztwo indywidualne w aspekcie strategicznym i operacyjnym odbywać się będzie po uprzednim przeszkoleniu. Na początku najważniejsze będzie zdiagnozowanie potrzeb beneficjentów, dzięki którym opracowany zostanie indywidualny Plan Działania. Tematyka konsultacji będzie elastyczna, dobierana według indywidualnych potrzeb uczestnika w konsultacji z ekspertem. IPD będzie składową opracowywanego biznesplanu.
 
„Aktywność Fundacji AIP  przynosi ogromne efekty - przyczynia się do realizacji ważnych dla gospodarki celów.  Wierzę, że Konkurs na Biznesplany pozytywnie wpłynie na powstanie nowych firm. Ministerstwo wspiera i będzie wspierało takie inicjatywy. Ze swej strony dołożymy starań, by polepszyć warunki dla rozwoju przedsiębiorczości w Polsce” – powiedział Rafał Baniak, Wiceminister Gospodarki podczas inauguracji V edycji Konkursu na Biznesplany.  Minister, w imieniu Ministerstwa Gospodarki, zadeklarował ufundowanie dodatkowych nagród dla laureatów konkursu.
 
Konkurs na Biznesplany realizowany przez AIP jest największym przedsięwzięciem tego typu w kraju. Podczas gdy większość inicjatyw oferuje jedynie środki pieniężne na tworzenie własnego biznesu, AIP daje cały wachlarz narzędzi służący do zbudowania i prowadzenia firmy. W przeciągu czterech lat wzięło w nim udział blisko trzy tysiące  młodych ludzi. 

Jeśli masz mniej niż 30 lat i chcesz spróbować swoich sił w biznesie, wejdź na www.biznesplany.pl, wypełnij formularz i prześlij go na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
5. edycja konkursu AIP na biznesplany
 
 
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by Joanna
  Szacun! Wspaniałe, merytoryczne i rzeczowe, a przy tym obiektywne przedstawienie i wyjaśnienie probl...
 • Written by Maciej
  Artykuł traktuje o pracy nauczyciela z podręcznikiem, z gotowym podręcznikiem, a więc faktycznie jeg...
 • Written by Robert Raczyński
  Jak to najczęściej w szkolnej praktyce bywa, regułą jest, że nie ma reguły. Jakość podręczników, spo...
 • Written by Kinga
  ..."Pedagog z wykształcenia i powołania"... dokładnie tak !!!! Pani Małgosiu, wspaniały i mądry arty...
 • Written by Robert Raczyński
  Czytając lead miałem nadzieję na ciekawą refleksję nad wyciągniętym w nim wnioskiem, a otrzymałem ko...
 • Written by Yuyy
  Co za czasy. Ja też okaleczalam się i nie była to wina moich rodziców tylko rówieśników w szkole. Dz...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie