Czy jesteś Nauczycielem Jutr@?

fot. Fotolia.com

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Fundacja Orange wyróżni Nauczyciela Jutr@, który rozwija swoje kompetencje z myślą o przyszłości. Do 10 września można zgłaszać kandydatury do konkursu, który zainicjowała Fundacja Orange. Wyróżnienie otrzyma pedagożka lub pedagog, który mimo wyzwań np. nauczania zdalnego, rozwinął swoje umiejętności, w tym umiejętności cyfrowe - z troski o potrzeby uczniów i z myślą przyszłości edukacji. Nagrodą jest wizyta studyjna w szkole w Finlandii.

Inspiracją dla konkursu Nauczyciel Jutr@ były doświadczenia edukacji zdalnej. Z raportu Fundacji Orange Między pasją a zawodem – o statusie i rolach nauczycieli i nauczycielek w Polsce 2021 wynika, że 62% pedagogów uważa, że pandemia negatywnie wpłynęła na sytuację i prestiż ich pracy. Tym bardziej warto docenić ich wysiłek.

Nauczyciel Jutr@ to dla nas taki, który rozwija swoje kompetencje, żeby lepiej rozumieć potrzeby swoich podopiecznych wychowujących się w cyfrowym świecie. Uwzględnia, że uczniowie dziś potrzebują innego podejścia do edukacji niż ci - 20 lat temu. Ma odwagę uczyć inaczej, a jego wychowankowie mają przestrzeń, by pytać: „dlaczego, po co i jak”. To ktoś, kto być może właśnie w trudach nauki zdalnej zmienił swoje podejście do prowadzenia lekcji i budowania relacji z uczniami i uczennicami - mówi Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange. Wiemy, że takich nauczycielek i nauczycieli nie brakuje, bo spotykamy ich w prowadzonych przez nas projektach.

Nauczyciel Jutr@ to konkurs towarzyszący prestiżowemu konkursowi Nauczyciel Roku organizowanemu przez Głos Nauczycielski już od 20 lat. Zawód nauczyciela to najpiękniejszy i najważniejszy zawód świata, chociaż trudny i wymagający niezwykłej siły, odporności, pasji. W tym roku chcemy powiedzieć jeszcze więcej - to jest zawód ważny dla przyszłości. Dlatego włączyliśmy się w nową inicjatywę i chcemy docenić zaangażowanie nauczycielek i nauczycieli w pracę z dziećmi i młodzieżą między innymi w okresie pandemii – mówi Jakub Rzekanowski, redaktor naczelny Głosu Nauczycielskiego.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Do Konkursu Nauczyciel Jutr@ zgłosić mogą się czynne zawodowo nauczycielki i nauczyciele ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, oraz placówek oświatowych. Co ważne, podobnie jak w Konkursie Nauczyciel Roku, kandydatów mogą zgłaszać także inni nauczyciele, dyrekcja szkół lub placówek oświatowych, rodzice uczniów czy sami uczniowie. Aby wziąć udział w konkursie Nauczyciel Jutr@ wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://glos.pl/nauczycieljutra na niej znajduje się też regulamin oraz szczegółowe kryteria wyboru.

Nagrodą dla zwycięzcy, którego Jury Konkursu wybierze spośród nadesłanych do 10 września 2021 zgłoszeń, będzie wizyta studyjna w szkole w Finlandii zorganizowana przez Fundację Orange. Na takim wyjeździe wybrana nauczycielka lub nauczyciel dowie się więcej o jednym z najlepiej ocenianych systemów edukacji na świecie, a inspiracje z wizyty będzie miał szansę wykorzystać w swojej codziennej pracy.

Gala finałowa konkursu Nauczyciel Jutr@ i Nauczyciel Roku, na której wręczone zostaną wyróżnienia, odbędzie się 12 października 2021 roku w Warszawie.

 

(Źródło: Fundacja Orange) 

 

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Gość napisał/a komentarz do Na zastępstwach
W punkt.
Ppp napisał/a komentarz do Czas na szkołę doceniania
Pytanie podstawowe: PO CO oceniać? Większość ocen, z jakimi się w życiu spotkałem, nie miało żadnego...
Robert Raczyński napisał/a komentarz do Brak chętnych do nauczania w szkołach
W żaden sposób nie negowałem potrzeby, czy wręcz obowiązku kształcenia nauczycieli. Niestety, kontyn...
Generalnie i co do zasady ok. 30% ocen jest PRZYPADKOWYCH - częściowo Pani opisała, dlaczego. Jeśli ...
Maciej Sysło napisał/a komentarz do Brak chętnych do nauczania w szkołach
W odpowiedzi na sarkastyczny ton wypowiedzi Pana Roberta mam jednak propozycję. Jednym z obowiązków ...
Robert Raczyński napisał/a komentarz do Brak chętnych do nauczania w szkołach
Jeśli pominąć ideologiczne ozdobniki, problem z brakiem nauczycieli wynika z faktu, że wiedza przest...
Ci dorośli kiedyś chodzili do szkoły (niektórzy całkiem niedawno) i ktoś porozdawał im matury. Suger...
Sławomir napisał/a komentarz do Urządzimy młodym nowy, wspaniały świat
Ciekawa polemika. Zauważam, być może błędnie, kontrast między podejściem dialektycznym (Pana, Panie ...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie