Angielski 24/7

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

e-learningWall Street Institute, jedna z globalnych sieci szkół angielskiego, postanowił wykorzystać szanse, jakie stwarza Internet w nauczaniu języków obcych i uruchomił dla swoich 380 tysięcy studentów z kilkudziesięciu krajów dedykowany portal społecznościowy „The Village”. W ten sposób jego kursanci otrzymali możliwość korzystania z narzędzi edukacyjnych przez całą dobę.

 

The Village” (Wioska) jest przykładem, w jaki sposób można wykorzystać możliwości oferowane przez współczesne technologie do poszerzenia zakresu działalności edukacyjnej (i biznesowej) różnych instytucji.

 

Portal adresowany jest do studentów i absolwentów WSI i daje im możliwość nawiązywania nowych kontaktów i pogłębiania umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim. Platforma nie tylko umożliwia prowadzenie lekcji online pomiędzy lektorem i studentem, ale przede wszystkim otwiera możliwości komunikacji i wymiany informacji pomiędzy innymi uczestnikami kursów na całym świecie. W ten sposób mogą oni konwersować przez Skype, czatować, grać w te same gry rozrywkowe i edukacyjne, rozwiązywać wspólnie zadania, przygotowywać opracowania, wymieniać się doświadczeniami ze studentami i absolwentami na całym świecie.

 

Narzędzia wykorzystane w portalu umożliwiają łatwe wyszukanie osób znajdujących się na podobnym poziomie rozwoju języka. Wprowadzono również możliwości uzyskania bezpośredniej pomocy osobom mającym trudności w zrozumieniu wybranych zagadnień – wysyłają one zapytanie do wirtualnego tutora Dr English’a, który następnie pomaga im w nauce.

 

“Nasz portal daje nowe możliwości studentom praktykowania języka angielskiego w przyjaznym, bezpiecznym, lekkim, ale i angażującym środowisku” – zauważa Simon Buckland, Dyrektor ds. Programu Kształcenia WSI. „Nasze mieszane metody nauczania (ang. blended learning) zawsze miały na celu przede wszystkim indywidualne potrzeby edukacyjne kursantów. The Village jest szansą dla studentów na maksymalizację ich sukcesów poprzez personalizację ich doświadczeń edukacyjnych”.

 

Portal umożliwia jednocześnie tworzenie spersonalizowanych stron jego użytkowników, dodawanie zdjęć i informacji. W ten sposób nauka angielskiego wychodzi poza sformalizowane struktury i tworzy się naturalne środowisko codziennego używania języka. Bezpośrednie wsparcie dla funkcjonowania i rozwoju portalu zapewnia sieć 400 centrów WSI na całym świecie.

 

Narzędzia edukacji online świetnie nadają się do wykorzystania w edukacji najpopularniejszego języka świata. Rozwój interaktywnych narzędzi edukacyjnych daje niespotykane dotąc możliwości rozwoju nauczania z wykorzystaniem technik audio-wizualnych. Zaoferowanie możliwości komunikowania się z osobami uczącymi się angielskiego w różnych częściach świata daje dodatkowe korzyści edukacyjne – pogłębia znajomość geografii, historii, wiedzy o społeczeństwie, otwiera na inne kultury, umożliwia nawiązywanie i pogłębianie znajomości, a przez to, że cały proces komunikacji odbywa się w języku angielskim, zwiększa to efektywność procesu nauki tego języka. W ten sposób każdy może uczyć się w swoim tempie i wykorzystując te narzędzia, które mu najbardziej odpowiadają.


 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by Administrator
  Problem w tym, że każdy ma nieco inne doświadczenia, podobnie jak inne warunki, w których uczy. Do t...
 • Written by Ppp
  Pisze Pani, że żadna z tych przyczyn nie jest potwierdzona badaniami naukowymi??? A miliardy godzin ...
 • Written by Ppp
  Bardzo dobry artykuł - właśnie owa "nic nie wnosząca dłubanina" była przyczyną żądania likwidacji za...
 • Written by Ppp
  Zamiast kształtować, wystarczy nie niszczyć. Niesprawiedliwe ocenianie, czepianie się bzdur, niereal...
 • Written by Stefan
  Józefa Szot - kobieta legenda. Dobrze, że stanęła na mojej drodze.
 • Written by Ppp
  Zacząłbym nie tyle od poczucia, co od WIEDZY o braku sensu - gdzieś w połowie podstawówki uczniowie ...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie