Mnożenie przez dzielenie, czyli EduMocOnline 2018

fot. Superbelfrzy RP

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Bycie nauczycielem wymaga nieustannego dokształcania się. Z drugiej strony – paradoksalnie – oferta ciekawych i specjalistycznych szkoleń wcale się nie powiększa. Pozostaje na szczęście Internet, a w nim można znaleźć nie tylko wiele ciekawych treści, ale także i innych nauczycieli, którzy dzielą się swoim szkolnym doświadczeniem i inspirują. Nie zawsze mamy czas dojechać na warsztat czy konferencję, ale takie spotkania w Internecie zawsze można w dogodnym czasie odtworzyć.

Dokładnie tydzień temu w polskim Internecie miało miejsce po raz trzeci bezprecedensowe wydarzenie. Nieformalna grupa nauczycieli – Superbelfrzy RP - zorganizowała e-konferencję: #EduMocOnline 2018. Wydarzenie miało swoją kolejną edycję, ale po raz pierwszy była to konferencja zorganizowana na żywo w serwisie YouTube.

Od godziny 9.00 rano do 23.00 można było śledzić transmisję, zadawać pytania, komentować oraz rozmawiać (czatować) z zaproszonymi prelegentami. Dwadzieścia trzy półgodzinne wystąpienia związane z edukacją przeplatane były konkursami i wyzwaniami zorganizowanymi przy współpracy z partnerami konferencji. Oprócz nauczycieli praktyków, transmitowane było wystąpienie gościa specjalnego z Kanady, Giancarlo Brotto – stratega globalnej edukacji i przedstawiciela SMART Technologies. Jednego dnia zebrany został materiał, z którego inspiracje i pomysły można czerpać przez długi czas. I przenosić sprawdzone rozwiązania do swoich szkół.

Wszyscy, którym nie udało się obejrzeć EduMocyOnline „na żywo”, może sięgnąć po całość nagrania lub wybrane fragmenty bezpośrednio na YouTube. Zapraszamy do obejrzenia wystąpień. Szczegółowy program wystąpień dostępny jest tu: http://bit.ly/2RJf3y8

Część pierwsza:

Część druga:

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem – łącznie wzięło w niej udział ponad 840 nauczycieli z całej Polski. Zapraszamy na kolejną EduMoc Online w 2019 roku.

Artykuły, komentarze, informacje o wystąpieniach: https://www.facebook.com/superbelfrzy/#EduMocOnline2018.

 

(Źródło: Superbelfrzy RP)

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie