Interaktywne lekcje z Nearpod’em

(C) Edunews.pl

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W szkołach pojawia się coraz więcej tabletów. Można je z powodzeniem połączyć na lekcji w jedną sieć urządzeń, na których wyświetlane będą dokładnie te zadania i materiały, które zaplanował nauczyciel. Nearpod jest aplikacją, która umożliwia dostęp do platformy edukacyjnej i pozwala na wielu urządzeniach w klasie wyświetlać treści nauczyciela i uczniów oraz podglądać, w jaki sposób uczniowie pracują nad zadaniem.

Jak sprawić, aby użycie wszystkich tabletów w klasie podczas lekcji było jak najbardziej efektywne i wspierające proces uczenia się? Opowiadał o tym podczas INSPIR@CJI 2017 w Warszawie Rober Celuch, nauczyciel informatyki z Liceum Ogólnokształcącego z Iłży, członek grupy SuperBelfrzy RP.

Darmowa licencja pozwala na włączenie się do platformy Nearpod 30 użytkowników jednocześnie. Uczniowie pracują indywidualnie lub w parach we własnym tempie, a następnie przesyłają rezultaty pracy na podane przez nauczyciela konto. Nauczyciel może sterować działaniami uczniów, a także wyświetlać efekt pracy na tablicy interaktywnej w czasie rzeczywistym. Jest to zatem bardzo wygodne narzędzie dla nauczyciela. Istotne jest też to, że nauczyciel cały czas monitoruje pracę uczniów i widzi na podglądzie konta nauczyciela, jak pracują lub jakie są rezultaty ich pracy w tablecie.

Aplikacja Nearpod dostępna jest bezpłatnie w sklepie Google Play oraz AppStore.

Zobaczmy, jak jej możemy używać:

***

Konferencja INSPIR@CJE 2017 odbyła się w Warszawie w dniach 29-30 czerwca 2017 r. Partnerom dziękujemy za współpracę, a wszystkim uczestnikom za aktywny udział w tym wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym.

 

 

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie