Canvastyczne lekcje, czyli po co nauczycielowi Canva

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wykonujesz zawód nauczyciela i nie wystarczają Ci treści zawarte w podręcznikach? Masz potrzebę przedstawienia materiału lekcji w nieszablonowy, ale profesjonalny sposób? Lubisz kreatywne rozwiązania? Canva jest właśnie dla Ciebie.

Platforma Canva pozwala na tworzenie własnych estetycznych, pomysłowych projektów i to nie tylko graficznych. Szybko stworzysz w niej m.in. plakat, zakładkę, plan lekcji, kodeks klasowy, stronę internetową, kartę pracy, scenariusz zajęć czy imprezy… Nie lubisz tworzyć sam? Zaproś do współpracy koleżanki z pracy albo z drugiego końca kraju czy zza granicy. A może bardziej zależy Ci na tym, by to uczniowie popracowali razem? Voilà.

A może brakuje Ci inspiracji na ciekawe zajęcia? Wykorzystaj szereg narzędzi wspieranych sztuczną inteligencją z Magic Write na czele lub skorzystaj z biblioteki gotowych lekcji. Nie ograniczaj się do tych po polsku – Canva z powodzeniem przetłumaczy znalezione przez Ciebie materiały.

Możliwości jest bardzo wiele. Żeby z nich skorzystać nie musisz nawet zakładać konta w Canvie. Dzięki współpracy marki z MEN każdy polski nauczyciel i uczeń od klasy 4 ma już takie konto i może się na nie zalogować przez Zintegrowaną Platformę Edukacyjną. O możliwościach tego narzędzia opowiadałem podczas INSPIR@CJI 2024 w Warszawie – zachęcam do obejrzenia:

 

Jeśli poczułeś się zaintrygowany, zapraszam do oglądnięcia wystąpienia oraz do przyłączenia się do grupy na FB Canva – polska społeczność edukatorów.

Może chcesz zaprosić do zabawy Canvą swoich uczniów. Mamy dla Ciebie Ogólnopolski projekt Canva na cały rok szkolny.

***

Organizatorami zorganizowanej w dniach 5-6 października 2024 w Warszawie konferencji INSPIR@CJE 2024 byli: Edunews.pl, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz Think Global sp. z o.o.

Partnerem merytorycznym była społeczność nauczycieli: Superbelfrzy RP.

Partnerem głównym konferencji był Samsung Polska.

Partnerami konferencji byli: CanvaCentrum Kultury Filmowej im. Andrzeja WajdyEdukoFundacja Szkoła z Klasą & Asy InternetuMicrosoft & ALSO sp. z o.o., Remi sp. z o.o., Stowarzyszenie Cyfrowy DialogVanityStyle sp. z o.o. (Akademia Dobrej Enegrii Junior), Wakelet oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Współpraca: FAST HeroesSuperKid.plZłotyNauczyciel.pl.

 

Notka o autorze: Mirosław Barć jest nauczycielem informatyki i wychowawcą świetlicy, surdopedagogiem, trenerem oświaty. Były wieloletni wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Radziszowie, ambasador Wiosny Edukacji, Microsoft Innovative Educator Expert, ambasador Wakeleta i Canvy. Pomysłodawca ogólnopolskiej akcji "Kreatywna świetlica". Członek grupy Superbelfrzy RP. Dwukrotnie wpisany na Listę 100 SPRUC - osób, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce.

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...
Faktycznie ocenomania, czyli obsesja wszystkich: rodziców, uczniów, nauczycieli, na punkcie ocen (a ...
Co się stanie z tą postpiśmienną cywilizacją, gdy nastąpi długotrwały brak energii elektrycznej...?
Zaprawdę powiadam Wam - likwidacja matury rozwiązuje WSZYSTKIE problemy z maturą. Średnia ocen na św...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie