Powszechnie uważa się, że kodowanie i programowanie są przynależne przedmiotom ścisłym. Nic bardziej mylnego. Wspaniale sprawdza się również na zajęciach z bloku humanistycznego.
Od jakiegoś czasu obserwuję trend, za sprawa którego programowanie pojawia się na rozmaitych zajęciach. Z rozmów z nauczycielami wiem, że sam termin przyprawia część z nich o niepokój. Nic w tym dziwnego, wszak wszyscy boimy się tego, co nieznane. By przybliżyć zagadnienie i wskazać możliwy kierunek działania, zebrałam kilka zabaw opartych o kodowanie i stworzyłam publikację "Kodowanie na humanie".
Co się w niej znajduje? Przede wszystkim odpowiedź na pytanie: czy kodowanie jest trudne? Sądzę, że czytelnicy, po zapoznaniu się z pomysłami, szybką dojdą do wniosku, że może być ono całkiem przyjemne i zabiorą się za realizację własnych przedsięwzięć. Zanim jednak to nastąpi, maja szansę przetestować ze swoimi uczniami ćwiczenia, które sprawdziły się na moich zajęciach.
Macie ochotę na więcej? Zapraszam zatem do zapoznania się z e-bookiem "Kodowanie na humanie". Dajcie znać, jak Wam się podobają moje pomysły.
Notka o autorce: Joanna Krzemińska jest nauczycielką języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym "Mikron" w Łodzi. Prowadzi własny blog edukacyjny Zakręcony Belfer. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Niniejszy artykuł opublikowany został w blogu Superbelfrów. Licencja CC-BY-SA.