Godzina Kodowania 2017

fot. Fotolia.com

Narzędzia
Typografia

Na całym świecie trwa od wczoraj Tydzień Edukacji Informatycznej, którego główną inicjatywą jest Godzina Kodowania, trwająca faktycznie cały rok 7/24. W tym roku ten tydzień przypada na okres 4-10 grudnia. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne czy też w zakresie programowania.

Godzina Kodowania, a w jej ramach godzinne łamigłówki i kursy, jak i propozycje partnerów (np. Akademii Khana, Microsoft, Disney), to znakomite "łagodne" wprowadzenie do informatyki - podejmowane przez dziesiątki tysięcy uczniów i nauczycieli na całym świecie. To znakomita baza dla dalszego kształcenia informatycznego, w tym również większej specjalizacji w ramach dodatkowych form. O popularności tej akcji w Polsce świadczą statystyki - w 2016 roku w Godzinie Kodowania w grudniu uczestniczyło ponad 158 tys. osób (ponad 265 tys. sesji), a w całym roku ponad 584 tysiące.

Polska strona akcji dostępna jest na stronie: http://godzinakodowania.pl/. Planując zajęcia z uczniami w grudniu, prosimy uwzględnić duży ruch na stronach łamigłówek, reakcja aplikacji może być spowolniona.

Mottem inicjatywy Godzina Kodowania jest: Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki (Hadi Portavi, inicjator Godziny Kodowania). Staraniem środowiska informatyków związanych z edukacją, dzięki nowej podstawie programowej, to przesłanie jest już realizowane we wszystkich polskich szkołach, z wszystkimi uczniami. Godzina Kodowania dostarcza natomiast środowisk ułatwiających pierwsze kroki w tym kierunku, jak i dalsze kroki na bardziej zaawansowanym poziomie.

Na stronie: http://godzinakodowania.pl/ można znaleźć informacje, w jaki sposób można dołączyć do akcji.

 

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by Piotr
  Używanie nauki słówek jako nauki języka to jest publiczne przyznanie się, że się nie ma zielonego po...
 • Written by Piotr
  Ale gdy ktoś proponuje zmianę tego nieefektywnego systemu, to słyszy, że "będzie gorzej", "będzie ch...
 • Written by ewa
  Moje wystąpienie było "zmontowane" na tu i teraz :) ... A tak na serio to już wiele lat temu prof. Rys...
 • Written by Niemiecki Mp3
  To jest właśnie problem, zadawanie słówek z niemieckiego do domu i odpytywanie. Brak kreatywności i ...
 • Written by Nauka niemieckiego Mp3
  Nie dziwię się, że uczniowie korzystają z korepetycji językowych po zajęciach w szkole. Bo bardzo cz...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie