Szkoła w zmianie (1)

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Radowie Małym od dawien dawna jest jak „pociąg w ciągłej podróży”. Edukacyjnej podróży oczywiście. Ten pociąg napotyka na różne stacje i problemy. Każda z tych stacji to cele do osiągnięcia, a przystanki pozwalają na refleksję nad kierunkiem i tempem dalszej podróży.

Jako osoby współpodróżujące w tym pociągu, możemy stwierdzić, że podróż ta bywa trudna i wymagająca dla wielu nauczycieli. Wymaga od nich ciągłego rozwoju, aktualizowania metod nauczania, by sprostali wymaganiom i nowym trendom w edukacji. Są w tej podróży ludzie, którzy wierzą w to, że edukacja ma wielki potencjał i moc, by zmieniać życie, otwierać drzwi do nowych możliwości i inspirować do działania. Dlatego też ten nasz pociąg jest motorem do rozwoju i podejmowania nowych wyzwań. Jest on też przyjazny i otwarty dla wszystkich, co sprawia, że wspólna nasza podróż staje się bardziej komfortowa i inspirująca. Podejmowane są różnorodne inicjatywy, projekty, zajęcia warsztatowe w pracowniach tematycznych i artystycznych, nowe technologie, także przestrzeń do dzielenia się pomysłami i kreatywnością to ważne elementy, które nadają sensu i znaczenia tej podróży.

Trwałość i ciągłość zmian zapewniają ludzie, którzy wspólnie tworzyli swoje działania i zabierają je dalej w edukacyjną podróż jako bagaż, z którego nie chcą lub nie mogą zrezygnować.

Solidny fundament dla tego „pociągu w ciągłej podróży” stanowią najważniejsze aspekty: dostosowanie do zmian, indywidualne podejście, wsparcie emocjonalne, współpraca, aktywne uczenie się, kultura innowacji, zrównoważony rozwój. Jesteśmy przekonani, że nasz „pędzący pociąg” z powodzeniem będzie przewoził kolejnych uczniów i nauczycieli ku przyszłości. O naszej szkole w procesie zmiany opowiedzieliśmy podczas konferencji INSPIR@CJE 2024 w Warszawie – zachęcamy do obejrzenia nagrania „O pociągu do edukacji i bagażu, który zabraliśmy – kilka historii z nowego/starego Radowa Małego”:

***
Organizatorami zorganizowanej w dniach 5-6 października 2024 w Warszawie konferencji INSPIR@CJE 2024 byli: Edunews.pl, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz Think Global sp. z o.o.

Partnerem merytorycznym była społeczność nauczycieli: Superbelfrzy RP.

Partnerem głównym konferencji był Samsung Polska.

Partnerami konferencji byli: CanvaCentrum Kultury Filmowej im. Andrzeja WajdyEdukoFundacja Szkoła z Klasą & Asy InternetuMicrosoft & ALSO sp. z o.o., Remi sp. z o.o., Stowarzyszenie Cyfrowy DialogVanityStyle sp. z o.o. (Akademia Dobrej Enegrii Junior), Wakelet oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Współpraca: FAST HeroesSuperKid.plZłotyNauczyciel.pl.

 

Notka o autorach: Barbara Chałka jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Radowie Małym. Od wielu lat pracuje innowacyjnymi metodami. Pracuje bez ocen. Prowadzi zespół teatralny Bajkoludy. Jacek Mielcarek jest dyrektorem w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Radowie Małym. Nauczyciel języka angielskiego, informatyki oraz zajęć z robotyki, programowania i druku 3D. Ambasador w projekcie Wiosna Edukacji. Koordynował takie programy i projekty jak: eTwinning, Erasmus+, POWER, ASHOKA, oraz Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży. 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Ppp napisał/a komentarz do Jak książeczki uczą rozmawiać?
Mama opowiadała mi, że zacząłem mówić bardzo późno, ale jak już zacząłem - od razu pełnymi zdaniami,...
Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie