KONFERENCJA INNOWACYJNYCH NAUCZYCIELI I EDUKATORÓW
INSPIR@CJE 2014 – JAK UCZYNIĆ POLSKĄ SZKOŁĘ JESZCZE LEPSZĄ?
Warszawa, 3-4 lipca 2014 roku
WYSTĄPIENIA KONFERENCYJNE (w trakcie opracowania, sukcesywnie dodawane)
PIĘKNE PODSUMOWANIE INSPIRACJI (Głos Nauczycielski, nr 30-31, 23-30 lipca 2014)
***
Witamy serdecznie! Po raz drugi zapraszamy do udziału w wydarzeniu, które jest projektowane specjalnie pod potrzeby szkół, ich pracowników i współpracowników: dyrektorów, nauczycieli i edukatorów, działaczy organizacji edukacyjnych.
Wyróżnikiem INSPIR@CJI jest praktyczne podejście do problemów edukacji, proponowanie nowych i często nowatorskich rozwiązań, podpowiadanie, co się sprawdza, a co nie. Choć celem INSPIR@CJI jest debata edukacyjna, staramy się unikać zagadnień teoretycznych. Koncentrujemy się na zagadnieniach praktycznych związanych z szeroko rozumianą działalnością dydaktyczną szkoły, zapraszając do wypowiedzi - niemal we wszystkich typach wystąpień - aktywnych edukatorów i nauczycieli, w tym także nauczycieli-konsultantów i nauczycieli akademickich, których wspólną cechą jest rzeczywiste działanie na rzecz rozwoju systemu edukacji w Polsce. INSPIR@CJE nie są konferencją naukowców, są natomiast niepowtarzalnym spotkaniem edukacyjnych innowatorów, eduzmieniaczy i superbelfrów.
Tegoroczne wystąpienia i dyskusje INSPIR@CJI mają na celu spojrzenie w nieodległą przyszłość i zastanowienie się dokąd zmierza edukacja, dokąd zmierza polska szkoła. W tym roku będziemy pytać częściej - dokąd idziesz (quo vadis) szkoło? Nie chcemy jednak poprzestać na pytaniach - wystąpienia i prezentacje będą omawiały różne wyzwania, zagadnienia, trendy, narzędzia, które wpływają na rozwój szkoły oraz kierunek zmian. Moment do namysłu, dokąd powinna zmierzać polska szkoła, jest odpowiedni. Trwają prace nad programami rządowymi, które będą realizowane w nowej perspektywie finansowania Unii Europejskiej 2014-2020. Możemy zatem zastanawiać się gdzie chcemy widzieć polską edukację około 2020 roku, kiedy te olbrzymie pieniądze zostaną już wydane. Śledząc dotychczasowe zmiany w oświacie, można mieć dość krytyczną ocenę podejmowanych działań. Czy pieniądze z Funduszy Europejskich zostały w latach 2007-2013 wydane właściwie i sprzyjały podnoszeniu jakości edukacji? Zdania są tu podzielone. Choć wiele ciekawych projektów udało się zrealizować, bardzo dużo pieniędzy zostało też zmarnowanych. Możemy jednak uniknąć wielu błędów, które już popełnialiśmy.
INSPIR@CJE to jedna z form debaty edukacyjnej, którą od wielu lat prowadzi redakcja portalu Edunews.pl. Wiemy mniej więcej, jakie są bolączki systemu edukacji, natomiast trudno jest jednoznacznie powiedzieć, jaka jest wizja szkoły, którą chcielibyśmy tworzyć. Dlatego wspólnie zastanawiamy się, co warto zmienić. Uważamy, że polska edukacja może być skutecznie poprawiana i modernizowana dzięki oddolnym inicjatywom, które rodzą się w szkole lub tuż obok szkoły, a które są realizowane przez osoby mające bliski, codzienny związek z edukacją. Dowodem na to są szkoły, które zaczynają się wybijać na tle innych nie dlatego, że celem ich strategii jest śrubowanie pozycji w rankingach, lecz które przygotowują - przede wszystkim dzięki wspaniałym nauczycielom - ucznia do życia w szybko zmieniającym się społeczeństwie, posiadającego obok wiedzy także odpowiedni zestaw kompetencji społecznych, medialnych i informacyjnych.
INSPIR@CJE dają do myślenia tym, którym rzeczywiście zależy na rozwoju polskiej szkoły.
A tych, którzy chcieliby doskonalić swoje superbelferskie umiejętności, zapraszamy na kontynuację INSPIRACJI w dniach 5-6 lipca (sobota - niedziela) 2014 r. również w Warszawie w siedzibie warszawskiej instytucji edukacyjnej WCIES.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
Redakcja Edunews.pl, zespół Fundacji Think! oraz Think Global sp. z o.o.
***
Więcej informacji tutaj:
WARUNKI UCZESTNICTWA
TU TEŻ INFORMACJA O HOTELACHFORMULARZ ZGŁOSZENIA
UWAGA, REKRUTACJA ZOSTAŁA JUŻ ZAMKNIĘTA - BRAK MIEJSC
ORGANIZATORZY:
PARTNER MERYTORYCZNY:
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY BIZNESOWI:
PARTNERZY:
PARTNERZY MEDIALNI:
{jacomment off}
Inspir@cje 2014 - Konferencja
Typografia
- Smaller Small Medium Big Bigger
- Default Helvetica Segoe Georgia Times
- Tryb czytania