Czy możemy coś prosić zamiast kserówki? (1)

(C) Edunews.pl

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zrodzony z buntu przeciw szaroburej edukacji „po najprostszej linii oporu” blog ZamiastKserowki.edu.pl cieszy się nieustannie ogromną popularnością wśród nauczycieli. Jak okazuje się, jak się chce, to można w polskiej szkole realizować najwyższej jakości edukację i wcale nie trzeba do tego mieć super wyposażonej pracowni. Liczy się przede wszystkim pomysł na lekcje.

Uczyć w szkole można wykorzystując do tego celu najróżniejsze narzędzia wymyślane przez nauczycieli, w tym gry i zabawy, które zdecydowanie lepiej angażują uczniów niż skserowane szare karty pracy. Dzieci natychmiast dostrzegają różnice i proszą o więcej. Skąd brać pomysły? Właśnie z www.zamiastkserowki.edu.pl.

Nie tak dawno pokazywaliśmy, jak można samemu stworzyć pomoce dydaktyczne niemal z niczego (zob. Zrób to sam/a) a w kolejnej relacji z INSPIR@CJI WCZESNOSZKOLNYCH Anna Grzegory i Monika Walkowiak, dwie Superbelferki z fejsbukowej grupy Superbelfrzy Mini przypominają o stale powiększających się zasobach bloga (już ponad 200 postów! z pomysłami na dobre aktywności edukacyjne) i pokazują, że można bardzo wiele zmienić w nauczaniu, jeśli tylko się chce. 17 nauczycielek wczesnoszkolnych ciągle dokłada do bloga nowe pomysły, które w wielu przypadkach mogą służyć nie tylko nauczaniu wczesnoszkolnemu, ale także nauczycielom na drugim, a nawet trzecim (po modyfikacji) etapie kształcenia.

Zobaczmy, jakie propozycje dla nauczycieli przygotowały Anna Grzegory i Monika Walkowiak:

***

Organizatorami konferencji INSPIR@CJE WCZESNOSZKOLNE 2016 są firma Think GlobalFundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz Edunews.pl.

Partnerem merytorycznym jest społeczność Superbelfrzy RP, a szczególnie nauczycielki wczesnoszkolne działające w fejsbukowej grupie Superbelfrzy Mini.

Partnerami konferencji są: Fundacja OrangeFundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Partnerem globalnym konferencji jest Kulczyk Foundation.

Media partnerskie to Głos Nauczycielski, kwartalnik Wokół Szkoły oraz pismo Pieniądze są dla szkoły.

 

 

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie