Kurs na Filmotekę Szkolną. Akcja!

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do wszystkich szkół ponadpodstawowych trafił pakiet filmów Filmoteka Szkolna przygotowany przez Polski Instytut Szkoły Filmowej. Jak go teraz wykorzystać na zajęciach? Jak pracować z filmem na lekcji? Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotowuje nauczycieli do ciekawej i efektywnej pracy z tym bogatym materiałem edukacyjnym.(CC-BY) Centrum Edukacji Obywatelskiej

Eksperci CEO przygotowali trzymiesięczne kursy internetowe dla nauczycieli i uczniów, podzielone na część teoretyczną - w której uczestnicy poznają elementy historii kina, wiedzy o filmie i języku filmowym oraz część praktyczną. W tej drugiej nauczyciele uczą się, jak prowadzić lekcje z wykorzystaniem pakietu, poznają przykłady różnych działań i realizują je w praktyce. Natomiast uczniowie piszą recenzje filmowe, scenariusze, kręcą filmy. Wszystko odbywa się pod okiem doświadczonych mentorów - praktyków i teoretyków kina. To im uczestnicy sprawozdają się pod koniec każdego modułu i otrzymują fachowe komentarze, które pomagają im ocenić własne umiejętności i zdobytą wiedzę.

Na kurs internetowy CEO zaprasza nauczycieli, wychowawców oraz osoby prowadzące w szkołach zajęcia pozalekcyjne - wszystkich, którzy są gotowi wykorzystywać film w praktyce szkolnej. W kursie dla uczniów mogą wziąć udział zarówno pojedynczy uczniowie zainteresowani kinematografią, jak i grupy młodzieży, które będą wspólnie pracować nad zadaniami.

To już piąta edycja kursów internetowych, które od początku cieszą się ogromną popularnością i uznaniem w środowisku szkolnym. Od 2009 r. wzięło w nich udział 400 nauczycieli i ponad 300 grup uczniów. Nauka na odległość przez internet, ciekawe materiały z wieloma konkretnymi ćwiczeniami i przykładami, stały kontakt z ekspertami, to główne atuty naszych kursów wymieniane przez absolwentów.

"Ostatnio nie trafiałam na satysfakcjonujące formy doskonalenia. Kurs internetowy również budził moje obawy. I co za niespodzianka! Jestem bardzo zadowolona" – mówi Dorota Bartnik, nauczycielka, absolwentka I edycji kursu. "Uporządkowałam i pogłębiłam wiedzę na temat filmu, otrzymałam mnóstwo cennych materiałów i wskazówek. Koleżeńskie doświadczenia to nierzadko źródło nowych inspiracji."

Aby zgłosić się na kurs należy wypełnić formularz zgłoszenia, który jest dostępny na stronie: www.ceo.org.pl/filmotekaszkolna. Nabór trwa do 30 września 2011 r. Liczba miejsc: 100. Planowany czas kursów internetowych - od 10 października 2011 r. do 8 stycznia 2012 r.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu doskonalącego, wystawione zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 23 kwietnia 2003 r.

Więcej informacji na temat kursu: Anna Mirska-Czerwińska (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), tel (22) 825 05 50 wew. 110.

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Gość napisał/a komentarz do Oceniajmy rzadziej!
Przeczytałam z dużym zainteresowaniem. Dziękuję za ten artykuł.
Ppp napisał/a komentarz do Oceniajmy rzadziej!
Terada i Merill mają CAŁKOWITĄ rację. Jak ktoś chce i może - nauczy się i bez oceniania. Jeśli ktoś ...
Marcin Zaród napisał/a komentarz do Szkolna klasa - dobre miejsce do współpracy
Mój syn będąc w liceum w klasie mat-info-fiz prosił z kolegami o ustawienie takich tablic na korytar...
Marcin Polak napisał/a komentarz do Szkolna klasa - dobre miejsce do współpracy
Świetny przykład, że każdą przestrzeń klasy da się łatwo zreorganizować, aby pobudzić aktywne uczeni...
Robert Raczyński napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
O informacji zwrotnej można długo... Przedstawione tu wskazówki są cenne. Niestety, problem w tym, ż...
Andrzej napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
Bardzo proszę o przykład idealnie napisanej informacji zwrotnej.
Ppp napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
Jeśli jestem w czymś dobry - wiem o tym, dodatkowy komentarz nie jest potrzebny.Jeśli jestem w czymś...
Piotr napisał/a komentarz do Déjà vu
Codziennie z ulgą odkrywam, że jestem emerytowanym nauczycielem

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie