Kurs na Filmotekę Szkolną. Akcja!

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do wszystkich szkół ponadpodstawowych trafił pakiet filmów Filmoteka Szkolna przygotowany przez Polski Instytut Szkoły Filmowej. Jak go teraz wykorzystać na zajęciach? Jak pracować z filmem na lekcji? Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotowuje nauczycieli do ciekawej i efektywnej pracy z tym bogatym materiałem edukacyjnym.(CC-BY) Centrum Edukacji Obywatelskiej

Eksperci CEO przygotowali trzymiesięczne kursy internetowe dla nauczycieli i uczniów, podzielone na część teoretyczną - w której uczestnicy poznają elementy historii kina, wiedzy o filmie i języku filmowym oraz część praktyczną. W tej drugiej nauczyciele uczą się, jak prowadzić lekcje z wykorzystaniem pakietu, poznają przykłady różnych działań i realizują je w praktyce. Natomiast uczniowie piszą recenzje filmowe, scenariusze, kręcą filmy. Wszystko odbywa się pod okiem doświadczonych mentorów - praktyków i teoretyków kina. To im uczestnicy sprawozdają się pod koniec każdego modułu i otrzymują fachowe komentarze, które pomagają im ocenić własne umiejętności i zdobytą wiedzę.

Na kurs internetowy CEO zaprasza nauczycieli, wychowawców oraz osoby prowadzące w szkołach zajęcia pozalekcyjne - wszystkich, którzy są gotowi wykorzystywać film w praktyce szkolnej. W kursie dla uczniów mogą wziąć udział zarówno pojedynczy uczniowie zainteresowani kinematografią, jak i grupy młodzieży, które będą wspólnie pracować nad zadaniami.

To już piąta edycja kursów internetowych, które od początku cieszą się ogromną popularnością i uznaniem w środowisku szkolnym. Od 2009 r. wzięło w nich udział 400 nauczycieli i ponad 300 grup uczniów. Nauka na odległość przez internet, ciekawe materiały z wieloma konkretnymi ćwiczeniami i przykładami, stały kontakt z ekspertami, to główne atuty naszych kursów wymieniane przez absolwentów.

"Ostatnio nie trafiałam na satysfakcjonujące formy doskonalenia. Kurs internetowy również budził moje obawy. I co za niespodzianka! Jestem bardzo zadowolona" – mówi Dorota Bartnik, nauczycielka, absolwentka I edycji kursu. "Uporządkowałam i pogłębiłam wiedzę na temat filmu, otrzymałam mnóstwo cennych materiałów i wskazówek. Koleżeńskie doświadczenia to nierzadko źródło nowych inspiracji."

Aby zgłosić się na kurs należy wypełnić formularz zgłoszenia, który jest dostępny na stronie: www.ceo.org.pl/filmotekaszkolna. Nabór trwa do 30 września 2011 r. Liczba miejsc: 100. Planowany czas kursów internetowych - od 10 października 2011 r. do 8 stycznia 2012 r.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu doskonalącego, wystawione zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 23 kwietnia 2003 r.

Więcej informacji na temat kursu: Anna Mirska-Czerwińska (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), tel (22) 825 05 50 wew. 110.

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...
Faktycznie ocenomania, czyli obsesja wszystkich: rodziców, uczniów, nauczycieli, na punkcie ocen (a ...
Co się stanie z tą postpiśmienną cywilizacją, gdy nastąpi długotrwały brak energii elektrycznej...?
Zaprawdę powiadam Wam - likwidacja matury rozwiązuje WSZYSTKIE problemy z maturą. Średnia ocen na św...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie