Cyfrowe bezpieczeństwo szkół

fot. Fotolia.com

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od kwietnia br. polskie szkoły będą mogły wziąć udział w projekcie CYFROWOBEZPIECZNI.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, który jest organizowany przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Chęć uczestnictwa w projekcie zadeklarować należy najpóźniej 29 lutego.

W ramach projektu w każdej z zainteresowanych szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadpodstawowych i zawodowych zrealizowane będą SZKOLNE DNI BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO, na które złożą się 3 warsztaty podczas lekcji i spotkanie z kadrą pedagogiczną. Po zrealizowaniu takiego wydarzenia każda szkoła będzie mogła wziąć udział w specjalnym konkursie pod hasłem Jesteśmy cyfrowobezpieczni!, w którym nagrodami będą m.in. mobilne pracownie komputerowe, obozy edukacyjne dla uczniów i udział nauczycieli w letnich edukampach. Szkoły zainteresowane udziałem w projekcie mogą zgłosić swój akces na portalu: http://www.cyfrowobezpieczni.pl/formularz-zgloszeniowy-szkoly

Organizatorzy projektu poszukują także kandydatów na edukatorów bezpieczeństwa cyfrowego z całego kraju, którzy po przeszkoleniu prowadzić będą - za wynagrodzeniem - zajęcia w ramach Szkolnych Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego. Szkolenia planowane są w marcu i kwietniu br. 16 regionach. Zgłoszenia można dokonać w portalu: http://www.cyfrowobezpieczni.pl/formularz-zgloszeniowy-edukatora. W sumie w latach 2016-2018 planuje się organizację wydarzeń w 2200 szkołach w całym kraju.

Ponadto w ramach projektu planuje się przeszkolenie nauczycieli ze szkół uczestniczących w projekcie, którzy otrzymają certyfikat Szkolnych Mentorów Cyberbezpieczeństwa i odpowiadać będą za koordynację w szkole oddolnych inicjatyw poświęconych bezpiecznemu wykorzystywaniu Internetu oraz nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

Cyfrowobezpieczni.pl w swoich działaniach opiera się na założeniu, iż świadome i bezpieczne postawy najmłodszych internautów kształtowane powinny być wielotorowo. Dlatego też, program swoim doradztwem oraz działaniami obejmować będzie nie tylko placówki edukacyjne oraz nauczycieli, ale także rodziców – wspólne działanie ma szansę istotnie zwiększyć świadomość i wiedzę dzieci i młodzieży dotyczą ryzykownych zachowań w sieci. Wszelkie pytania dotyczące projektu Cyfrowobezpieczni.pl kierować można na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź do jego koordynatorów.

Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego "Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia".

 

(Źródło: Stowarzyszenie "Miasta w Internecie")

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Gość napisał/a komentarz do Oceniajmy rzadziej!
Przeczytałam z dużym zainteresowaniem. Dziękuję za ten artykuł.
Ppp napisał/a komentarz do Oceniajmy rzadziej!
Terada i Merill mają CAŁKOWITĄ rację. Jak ktoś chce i może - nauczy się i bez oceniania. Jeśli ktoś ...
Marcin Zaród napisał/a komentarz do Szkolna klasa - dobre miejsce do współpracy
Mój syn będąc w liceum w klasie mat-info-fiz prosił z kolegami o ustawienie takich tablic na korytar...
Marcin Polak napisał/a komentarz do Szkolna klasa - dobre miejsce do współpracy
Świetny przykład, że każdą przestrzeń klasy da się łatwo zreorganizować, aby pobudzić aktywne uczeni...
Robert Raczyński napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
O informacji zwrotnej można długo... Przedstawione tu wskazówki są cenne. Niestety, problem w tym, ż...
Andrzej napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
Bardzo proszę o przykład idealnie napisanej informacji zwrotnej.
Ppp napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
Jeśli jestem w czymś dobry - wiem o tym, dodatkowy komentarz nie jest potrzebny.Jeśli jestem w czymś...
Piotr napisał/a komentarz do Déjà vu
Codziennie z ulgą odkrywam, że jestem emerytowanym nauczycielem

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie