#SuperKoderzy to lepszy start w przyszłość

fot. Fotolia.com

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rozpoczął się nabór do pilotażowej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego #SuperKoderzy. Nowy projekt Fundacji Orange adresowany jest do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego, muzyki, matematyki lub zajęciach technicznych dzieci będą uczyć się podstaw programowania i robotyki oraz poznają świat nowych technologii.

Innowacyjnością #SuperKoderów jest wyjście ze schematu nauki programowania jedynie na lekcji informatyki. Dzięki specjalnie opracowanym scenariuszom lekcyjnym Program oswaja dzieci ze światem cyfrowym i jednocześnie pogłębia ich wiedzę z danego przedmiotu. Wykorzystując potencjał nowych technologii, uczniowie nie są jedynie biernymi odbiorcami, ale sami kreują i tworzą. Zajęcia kończą się zawsze praktycznym dziełem, nad którym dzieci pracują w zespołach. A tworzyć można poprzez obraz, dźwięk, kolor, doświadczenia – możliwości jest wiele, wszystko zależy od pomysłu, kreatywności i dobrej współpracy w zespole. 

Szkoła, która bierze udział w Programie ma do wyboru jedną z pięciu ścieżek edukacyjnych, przystosowanych do różnych przedmiotów nauczania takich jak: przyroda, historia, język polski, muzyka, matematyka/zajęcia techniczne. Każda ścieżka edukacyjna to 12 zajęć opracowanych przez specjalistów i stworzonych zgodnie z podstawą programową. Poprzez zabawę, doświadczenia, eksperymenty i gry dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, zdolność logicznego myślenia, a przede wszystkim uczą się języka przyszłości – programowania.

W roku szkolnym 2016/2017 w pilotażu Programu weźmie udział 30 szkół podstawowych z całej Polski. Każda z nich otrzyma pomoc dydaktyczną oraz grant w wysokości do 3500 zł na zakup sprzętu niezbędnego do prowadzenia zajęć w wybranej ścieżce.

Nabór do pilotażu #Superkoderów potrwa do 7 września 2016 r. Zgłoszenia należy przesyłać on-line. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Programu www.superkoderzy.pl (po przejściu do formularza, szkoły powinny wybrać w „typ wnioskodawcy” Program #SuperKoderzy).

Program #SuperKoderzy organizowany jest we współpracy z Fundacją Think! oraz Fundacją Akademia Młodego Hakera.

Więcej informacji na temat Programu na stronie www.superkoderzy.pl.

***

#SuperKoderzy działają nie tylko w Polsce. Każdego roku Orange organizuje serie warsztatów dla dzieci, na których poznają one podstawy Scratcha. W zeszłorocznej edycji rówieśnicy z 9 krajów – Egiptu, Francji, Hiszpanii, Mali, Polski, Rumunii, Senegalu, Tunezji i Wybrzeża Kości Słoniowej – wspólnie kodowali, a potem dzielili się swoimi pracami.

Dodatkowych informacji udziela: 

Biuro Organizacyjne Programu: 
Aleksandra Markowska
Tel.: +48 601 086 821
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Fundacja Orange
Al. Jerozolimskie 160,
02-326 Warszawa
tel.: 22 527 40 14
www.fundacja.orange.pl  

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie