EduMoc Online 2019

fot. Superbelfrzy RP

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Trzy lata temu grupa nauczycieli postanowiła zorganizować pierwszą w naszym kraju, kilkugodzinną konferencję online. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. W zeszłym roku, w trzynastogodzinnym, bezpłatnym, wirtualnym spotkaniu podczas EduMocy Online uczestniczyło niemalże tysiąc nauczycieli, edukatorów, akademików i wszystkich tych, którym na sercu leży dobro polskiej edukacji.

Również w tym roku nauczyciele tworzący grupę Superbelfrzy RP postanowili zaprosić wszystkich chętnych na bezpłatną konferencję w Internecie złożoną z szeregu webinariów, spotkań online, warsztatów i wykładów. Podobnie jak w poprzednich latach, organizatorzy i prelegenci realizują tę inicjatywę za darmo, dotyczy to również transmisji strumieniowej, co umożliwia bezpłatny dostęp do wydarzenia dla wszystkich chętnych.

Tegorocznej edycji towarzyszy hasło przewodnie “Doświadczanie przez inspirowanie”.

Konferencja startuje 5 października o godzinie 8:00, a nauczyciele będą mieli możliwość uczestniczenia w sesjach strumieniowych aż do godziny 23.00. Goście wirtualnych sesji poznają ciekawe sposoby na wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauczaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych uczniów.

Goście wirtualnych sesji poznają ciekawe sposoby na wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauczaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych uczniów. Zaproszenie na EduMocOnline przyjęli Diana Graber - autorka „Raising Humans in a Digital World” oraz Conrad Hughes - dyrektor International School of Geneva.

Platforma Clickmeeting oraz równoległe moderowanie wydarzenia na platformie społecznościowej Facebook pozwalają na prowadzenie czatu z nauczycielami-praktykami i przedstawianie pomysłów na wypracowanie rozwiązań, co jest wielkim atutem tej konferencji.

Wzorem innych, międzynarodowych konferencji tego typu, na przykład “Teach With Tech Conference”, podczas EduMocy Online 2019 przeprowadzimy debatę na Facebooku, gdzie zaproponujemy uczestnikom różne aktywności - konkursy, głosowania, interakcje. Wspierają nas instytucje edukacyjne, od których udało się pozyskać atrakcyjne nagrody (kody dostępu do platform edukacyjnych, promocyjne karnety na wykorzystanie programów i aplikacji, drobne upominki, książki, gadżety).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie konferencji: edumoconline.edu.pl. Utworzone zostało również wydarzenie na Facebooku, gdzie pojawią się konkursy i atrakcje towarzyszące wydarzeniu oraz odpowiedzi na pytania osób zainteresowanych, a także informacje o prelegentach i ich wystąpieniach.

Serdecznie zapraszamy do promocji wydarzenia w szkołach, oraz oczywiście do udziału w EduMocyOnline 2019 już 5 października.

Spotkajmy się na konferencji EduMocOnline 2019, by razem zastanowić się nad tym, jak czerpać radość z doskonalenia warsztatu pracy nauczyciela.

Edunews.pl jest patronem medialnym tej edumocnej e-konferencji.

 

(Źródło: Superbelfrzy RP)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Podoba mi się podejście operacje na szacunku, a nie kontroli :)
GPT napisał/a komentarz do EjAj z lodówki
Ministerstwo kupuje pracownie STEAM, ogranicza fizykę i chemię, a wszystko to okrasza pięknym slogan...
GPT napisał/a komentarz do Kierunki rozwoju polskiej edukacji
Ministerstwo kupuje pracownie STEAM, ogranicza fizykę i chemię, a wszystko to okrasza pięknym slogan...
Ppp napisał/a komentarz do Dziesięć błędów informacji zwrotnej
Wszystko to prawda, ale na "zerowym" punkcie powinno być: błędem krytyki jest samo jej istnienie! w ...
Zbyt ogólny opis by zrozumieć czym to się różni od istniejących aplikacji edukacyjnych które są zazw...
Robert Raczyński napisał/a komentarz do Natura matury
Miałem wrażenie, że dość jasno dałem do zrozumienia, że nie rozważam tu zasadności ani prawidłowości...
Mikołaj napisał/a komentarz do Natura matury
Trafne pokazuje to, że matura to nie tylko test wiedzy, ale rytuał przejścia, który ma sens tylko wt...
Ppp napisał/a komentarz do Natura matury
Maturę nalezy ZLIKWIDOWAĆ, ponieważ jest niesprawiedliwym egzaminem, którego można PRZYPADKOWO nie z...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie