EduMoc Online 2019

fot. Superbelfrzy RP

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Trzy lata temu grupa nauczycieli postanowiła zorganizować pierwszą w naszym kraju, kilkugodzinną konferencję online. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. W zeszłym roku, w trzynastogodzinnym, bezpłatnym, wirtualnym spotkaniu podczas EduMocy Online uczestniczyło niemalże tysiąc nauczycieli, edukatorów, akademików i wszystkich tych, którym na sercu leży dobro polskiej edukacji.

Również w tym roku nauczyciele tworzący grupę Superbelfrzy RP postanowili zaprosić wszystkich chętnych na bezpłatną konferencję w Internecie złożoną z szeregu webinariów, spotkań online, warsztatów i wykładów. Podobnie jak w poprzednich latach, organizatorzy i prelegenci realizują tę inicjatywę za darmo, dotyczy to również transmisji strumieniowej, co umożliwia bezpłatny dostęp do wydarzenia dla wszystkich chętnych.

Tegorocznej edycji towarzyszy hasło przewodnie “Doświadczanie przez inspirowanie”.

Konferencja startuje 5 października o godzinie 8:00, a nauczyciele będą mieli możliwość uczestniczenia w sesjach strumieniowych aż do godziny 23.00. Goście wirtualnych sesji poznają ciekawe sposoby na wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauczaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych uczniów.

Goście wirtualnych sesji poznają ciekawe sposoby na wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauczaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych uczniów. Zaproszenie na EduMocOnline przyjęli Diana Graber - autorka „Raising Humans in a Digital World” oraz Conrad Hughes - dyrektor International School of Geneva.

Platforma Clickmeeting oraz równoległe moderowanie wydarzenia na platformie społecznościowej Facebook pozwalają na prowadzenie czatu z nauczycielami-praktykami i przedstawianie pomysłów na wypracowanie rozwiązań, co jest wielkim atutem tej konferencji.

Wzorem innych, międzynarodowych konferencji tego typu, na przykład “Teach With Tech Conference”, podczas EduMocy Online 2019 przeprowadzimy debatę na Facebooku, gdzie zaproponujemy uczestnikom różne aktywności - konkursy, głosowania, interakcje. Wspierają nas instytucje edukacyjne, od których udało się pozyskać atrakcyjne nagrody (kody dostępu do platform edukacyjnych, promocyjne karnety na wykorzystanie programów i aplikacji, drobne upominki, książki, gadżety).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie konferencji: edumoconline.edu.pl. Utworzone zostało również wydarzenie na Facebooku, gdzie pojawią się konkursy i atrakcje towarzyszące wydarzeniu oraz odpowiedzi na pytania osób zainteresowanych, a także informacje o prelegentach i ich wystąpieniach.

Serdecznie zapraszamy do promocji wydarzenia w szkołach, oraz oczywiście do udziału w EduMocyOnline 2019 już 5 października.

Spotkajmy się na konferencji EduMocOnline 2019, by razem zastanowić się nad tym, jak czerpać radość z doskonalenia warsztatu pracy nauczyciela.

Edunews.pl jest patronem medialnym tej edumocnej e-konferencji.

 

(Źródło: Superbelfrzy RP)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by Robert Raczyński
  Disco-polo kojarzy mi się jak najgorzej, w warstwie "muzycznej" nie dorasta nawet do pięt swojemu źr...
 • Written by Anna Kołodko
  Pracuję z dorosłymi, których nauczam (na zasadzie współpracy - :) ) języka niemieckiego, prowadzę też ...
 • Written by Robert Raczyński
  Wyobraźnia to cenne i pożądane narzędzie. Jest jednak bezużyteczna, jeśli nie idzie w parze z wiedzą...
 • Written by Robert Raczyński
  Uczenie "pod test" jest zmorą szkolnictwa. Nie jest to jednak wina testu jako techniki, ani też jego...
 • Written by Jarosław Pytlak
  W pełni podzielam pogląd, który przedstawił Pan w komentarzu. Taki sens też był w założeniu mojego a...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie