Lekcje z CDT w czerwcu w nowej porze!

fot. CDT

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Centralny Dom Technologii w związku z zamknięciem szkół realizuje od marca specjalne, zdalne lekcje, które są uzupełnieniem szkolnego programu nauczania, m.in. matematyki, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, plastyki, biologii czy informatyki.

Na czerwcowych lekcjach uczennice i uczniowie będą m.in. programować w aplikacji Scratch, rozmawiać o filmowych wyobrażeniach technologii przyszłości, tworzyć własne komiksy, redagować gazetę online, tworzyć mapy myśli i obserwować, jak rośliny „piją wodę”.

Grafik i tematy lekcji znajdują się na blogu CDT: https://bit.ly/2T2II7C

Lekcje są bezpłatne, od czerwca odbywają się codziennie o godzinie 11:00 na platformie Clickmeeting i trwają około 45 minut. Mogą wziąć w nich udział uczniowie ze wszystkich grup wiekowych – wystarczy do tego jedynie dostęp do komputera i internetu.

Nauczyciele prowadzący zajęcia opiekuńcze i edukacyjne w szkołach mogą włączyć lekcję dla całej grupy uczniów w klasie lub świetlicy.

W każdą środę – specjalnie z myślą o osobach głuchych i niedosłyszących – lekcje są dodatkowo tłumaczone na Polski Język Migowy.

Wszystkie lekcje odbywają się zawsze pod tym samym linkiem: https://cdtonline.clickmeeting.com/lekcje-z-cdt

Aby się zarejestrować, należy podać jedynie swoje imię i adres mailowy. Przed każdą lekcją wszyscy zapisani otrzymają przypomnienie.

Nasze spotkania to nie są zwykłe lekcje – mimo, że wszyscy utknęliśmy w domach, my wciąż chcemy pokazywać Wam, jak zdobywać kompetencje przyszłości. Dołączcie do nas!

***

Dedykowane zajęcia online dla klas

Od 3 czerwca nauczyciele zainteresowani przeprowadzeniem zamkniętych zajęć online tylko dla uczniów z ich klasy mają taką możliwość. Każda klasa po zakończeniu zajęć otrzyma certyfikat.

Więcej informacji na blogu CDT:
https://blog.cdt.pl/98238-dedykowane-zajecia-online-dla-klas

O Centralnym Domu Technologii

Centralny Dom Technologii to przestrzeń edukacji technologicznej, oferująca interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych. W CDT prezentowane są cykliczne wystawy tematyczne dotyczące najnowszych technologii z Polski i ze świata. Jednocześnie nowoczesne i funkcjonalne centrum biznesowo-konferencyjne w sercu stolicy to kluczowe miejsce w kraju do prezentacji przełomowych rozwiązań. Centralny Dom Technologii gości także społeczność skupiającą entuzjastów nowych technologii, technologicznych wizjonerów, liderów i aktywistów. Inicjatorem Centralnego Domu Technologii jest Polski Fundusz Rozwoju.

Projekt realizowany jest przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju w partnerstwie operacyjnym z polską spółką technologiczną Daftcode oraz konsorcjum merytorycznym, w skład którego wchodzą: startup edukacyjno-technologiczny Skriware, szkoła programowania Kids Code Fun oraz Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

Partnerami Strategicznymi Centralnego Domu Technologii są: Bank Pekao S.A., Comarch S.A., Żabka oraz Chmura Krajowa. Partnerem ścieżki edukacyjnej “Technologia” jest firma Allegro.

 

(ARTYKUŁ PROMOCYJNY)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...
Faktycznie ocenomania, czyli obsesja wszystkich: rodziców, uczniów, nauczycieli, na punkcie ocen (a ...
Co się stanie z tą postpiśmienną cywilizacją, gdy nastąpi długotrwały brak energii elektrycznej...?
Zaprawdę powiadam Wam - likwidacja matury rozwiązuje WSZYSTKIE problemy z maturą. Średnia ocen na św...
Panie Profesorze dydaktyka akademicka jest pełna przykładów wykorzystywania nowych mediów już od daw...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie