Konkurs edukacyjny zesPOLeni – szansa dla uczniów, szansa dla szkoły!

fot. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

7 grudnia br. wystartował ogólnopolski konkurs „zesPOLeni” organizowany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Jego celem jest zaangażowanie młodzieży do poszukiwania obszarów i wątków, które świadczą o pozytywnym wpływie Polaków na życie i gospodarkę współczesnej Norwegii, Islandii Liechtensteinu. Poprzednia edycja konkursu – „Na tropie” spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży i grona pedagogicznego, liczymy, że i tym razem uczniowie chętnie się zaangażują.

Konkurs skierowany jest do uczniów II i III klas polskich szkół ponadpodstawowych położonych w miastach średnich (wg definicji przyjętej w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju ). W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie 7-osobowe zespoły (6 uczniów i 1 nauczyciel-opiekun). Każda szkoła może być reprezentowana tylko przez jeden zespół, który może zgłosić wyłącznie jedną pracę konkursową. Szczegółowa instrukcja dotycząca zgłoszeń znajduje się na końcu niniejszego artykułu. Zachęcamy do jak najszybszej rejestracji zespołu (przesyłanie pracy konkursowej jest dopiero na dalszym etapie) - zarejestrowane osoby będą otrzymywać mailowo dodatkową wiedzę, sugestie oraz porady odnośnie konkursu. Dodatkowo pierwsze 399 zgłoszonych osób (zarówno uczniowie jak i nauczyciele), po zakończonym konkursie, otrzyma pamiątkowe gadżety o wartości ok. 50 zł.

Zadaniem uczniów będzie przedstawienie wybranego obszaru lub wątku pozytywnego wpływu Polaków na życie i gospodarkę współczesnej Norwegii, Islandii i Liechtensteinu w formie materiału wideo/filmu w języku angielskim z polskimi napisami (przy użyciu dowolnego sprzętu pozwalającego na rejestrowanie obrazu i dźwięku np. telefon, aparat, tablet, komputer, kamera). Prace konkursowe będą oceniane przez Kapitułę składającą się z: eksperta od stosunków międzynarodowych, eksperta filmowego oraz dyrektora kreatywnego. W ocenie pracy będą brane pod uwagę dwa główne aspekty – merytoryczny oraz kreatywno-realizacyjny. Pod uwagę nie będzie brana jakość wideo – nie musi być ono wykonane profesjonalnym sprzętem oraz być wysokiej rozdzielczości.

Nagrodami w konkursie są vouchery – karty podarunkowe na zakup sprzętu sportowego w sieci sklepów Decathlon:

I i II miejsce: vouchery (każdy o wartości 600 PLN) dla każdego polskiego Uczestnika, będącego członkiem Zespołu konkursowego oraz nauczyciela-opiekuna oraz voucher (o wartości 3000 PLN) dla szkoły delegującej ten Zespół.

III i IV miejsce: vouchery (każdy o wartości 400 PLN) dla każdego Uczestnika będącego członkiem polskiego Zespołu konkursowego oraz nauczyciela-opiekuna na zakup sprzętu sportowego oraz voucher na zakup sprzętu sportowego (o wartości 3000 PLN) dla szkoły delegującej ten Zespół.

3 wyróżnienia: vouchery (każdy o wartości 200 PLN) dla każdego Uczestnika będącego członkiem polskiego Zespołu konkursowego oraz nauczyciela-opiekuna na zakup sprzętu sportowego oraz voucher (o wartości 2000 PLN) dla szkoły delegującej ten Zespół.

Dodatkowo, dla zdobywców I i II miejsca, Wykonawca zorganizuje 4-dniową wizytę studyjną w Norwegii w dniach 17-20.05.2021r. oraz dla zdobywców III i IV miejsca 4-dniową wizytę studyjną w Krakowie w dniach 12-15.04.2021r., podczas, których zostaną wręczone nagrody. Wszelkie koszty związane z wizytą pokrywa realizator konkursu (szczegóły w regulaminie dostępnym na stronie www). W przypadku niekorzystnej sytuacji epidemiologicznej organizator zastrzega sobie możliwość przełożenia lub anulacji wizyt. W przypadku odwołania wyjazdu laureatom zostaną wręczone dodatkowe nagrody – zgodnie z zapisami regulaminu.

Zgłoszenie krok po kroku:

  1. Zebranie zespołu konkursowego składającego się z siedmiu osób – 6 uczniów i 1 nauczyciela – opiekuna zespołu oraz zapoznanie się z regulaminem.
  2. Wypełnienie formularza rejestracyjnego online. Rejestracji można dokonać do 20.02.2021. Zachęcamy jednak do jak najszybszego zgłaszania się.
  3. Wydruk wygenerowanego po rejestracji formularza, podpisanie przez Opiekuna Zespołu i Dyrektora Placówki i przesłanie najpóźniej do 28.02.2021 r. włącznie, jego skanu wraz ze skanami oświadczenia rodzica/opiekuna prawnego każdego z Uczestników (załącznik 5 do Regulaminu) oraz oświadczenia Opiekuna Zespołu (załącznik nr 6 do Regulaminu) na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  4. Potwierdzenie rejestracji przez realizatora konkursu na adres mailowy Opiekuna Zespołu podany w formularzu rejestracyjnym oraz przekazanie loginu i hasła niezbędnych do przesłania pracy konkursowej.
  5. Przesłanie pracy konkursowej – wypełnienie formularza zgłoszenia konkursowego i załączenie pliku wideo – dostępne wyłącznie po zalogowaniu za pomocą danych otrzymanych w mailu. Termin nadsyłania prac mija 28.02.2021r. godz. 23:59:59
  6. Potwierdzenie prawidłowego przesłania pracy konkursowej przez realizatora konkursu.

Zachęcamy również do naszej strony www.konkurszesPOLeni.pl oraz odwiedzenia fanpage’a konkursu na Facebooku: www.facebook.com/konkurszespoleni/.

Więcej informacji na temat konkursu udziela:
Karolina Koziejowska, tel. 506 111 741, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konkurs edukacyjny finansowany ze środków pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, w ramach Funduszy norweskich i EOG.

(ARTYKUŁ PROMOCYJNY)

 

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie