Jak zarządzać urządzeniami w szkole z Intune for Education?

fot. Microsoft

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Im więcej osób korzysta w szkole z urządzeń komputerowych oraz dostępnych w szkolnej sieci aplikacji i zasobów, tym większym wyzwaniem staje się zapewnienie użytkownikom bezpieczeństwa. Microsoft Intune for Education oferuje administratorom szkolnym i nauczycielom możliwości ekspresowej konfiguracji urządzeń i wdrażania oprogramowania.

Intune for Education jest usługą Microsoft opartą na chmurze. Pozwala ona zarządzać szkolnymi urządzeniami (posiadającymi Windows 10) w sposób efektywny i niezależny od miejsca, w którym te urządzenia się znajdują. Usługę pomyślano tak, aby zapewnić jak najszybsze jej wdrożenie w placówce oświatowej. Szkolny administrator IT już na starcie otrzymuje zestaw prekonfigurowanych zasad, które można przypisać urządzeniom, by pozostawały bezpieczne, a jednocześnie mogły być współużytkowane przez wiele osób.

Z punktu widzenia administratora szkolnej sieci, właściwa organizacja i konfiguracja dostępu do wszystkich zasobów może być sporym wyzwaniem. W szkołach mamy do czynienia z wieloma sprzętami/urządzeniami różnych systemów i różnych producentów oraz przeróżnymi aplikacjami, z których korzystają i nauczyciele, i uczniowie. Intune for Education jest usługą, która pozwala sprawnie zarządzać komputerami w szkole i dostępem do aplikacji. Za jej pomocą administrator może w łatwy sposób umożliwić wszystkim użytkownikom szybkie logowanie się do szkolnej sieci na posiadanych urządzeniach, określa pakiet zasad, które ich obowiązują, zezwala na dostęp do określonych aplikacji ze sklepu Widnows dla Firm. Jednocześnie można pozwolić na elementy personalizacji ustawień, np. wybór tapety, menu start, zestawu aplikacji, które mają być zainstalowane na urządzeniach.

Intune for Education wykorzystuje usługę Azure Active Directory do zarządzania kontami użytkowników, grupami oraz urządzeniami, co pozwala na szybkie pojedyncze logowanie do wszystkich zasobów z potwierdzeniem tożsamości.

Dlaczego warto w szkole pomyśleć o wprowadzeniu Intune for Education – opowiadał Paweł Łakomski z Microsoft podczas webinaru Akademii Cyfrowego Administratora Microsoft – zapraszamy do obejrzenia:

***

Zapraszamy także na stronę: Akademia Cyfrowego Edukatora – Microsoft dla Edukacji, na której można zapisać się na kolejne webinaria, a także znaleźć praktyczne szkolenia, kursy i inspiracje.

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu z Zespołem Microsoft dla Edukacji
na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl (2008) i organizatorem cyklu INSPIR@CJE. Zajmuje się zawodowo polską edukacją od ponad 15. lat i jest głęboko zaangażowany w debatę na temat modernizacji i reformy szkolnictwa (zob. np. Dobre zmiany w edukacjiJak będzie zmieniać się edukacja?). Realizuje projekty edukacyjne i szkoleniowe o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Blisko współpracuje z nauczycielami i szkołami. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP.

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Gość napisał/a komentarz do Oceniajmy rzadziej!
Przeczytałam z dużym zainteresowaniem. Dziękuję za ten artykuł.
Ppp napisał/a komentarz do Oceniajmy rzadziej!
Terada i Merill mają CAŁKOWITĄ rację. Jak ktoś chce i może - nauczy się i bez oceniania. Jeśli ktoś ...
Marcin Zaród napisał/a komentarz do Szkolna klasa - dobre miejsce do współpracy
Mój syn będąc w liceum w klasie mat-info-fiz prosił z kolegami o ustawienie takich tablic na korytar...
Marcin Polak napisał/a komentarz do Szkolna klasa - dobre miejsce do współpracy
Świetny przykład, że każdą przestrzeń klasy da się łatwo zreorganizować, aby pobudzić aktywne uczeni...
Robert Raczyński napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
O informacji zwrotnej można długo... Przedstawione tu wskazówki są cenne. Niestety, problem w tym, ż...
Andrzej napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
Bardzo proszę o przykład idealnie napisanej informacji zwrotnej.
Ppp napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
Jeśli jestem w czymś dobry - wiem o tym, dodatkowy komentarz nie jest potrzebny.Jeśli jestem w czymś...
Piotr napisał/a komentarz do Déjà vu
Codziennie z ulgą odkrywam, że jestem emerytowanym nauczycielem

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie