O tym, że warto, czyli o współpracy szkoły z rodzicami

fot. Fundacja Think!

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rodzice ze szkołą. Szkoła z rodzicami. Temat trudny i delikatny. Temat ważny. Szkoła to nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Trzy części tworzące całość. Rodzaj interakcji między tymi częściami często określa całość, czyli szkołę.

Jestem rodzicem i nauczycielem. Mój warsztat nauczycielski buduję na swoim doświadczeniu rodzicielskim. Uczestniczę w zebraniach moich dzieci i wiem, jak bardzo tego nie lubię. Wiem też, dlaczego.

Wiem też, jak trudny jest zawód nauczyciela i jak wiele ról społecznych w sobie kryje. Czy jest sposób na to, aby pogodzić coś co wydaje się być do niepogodzenia? Tak, bo wielu nauczycielom to się udało. Na co więc zwrócić uwagę? Czy są złote zasady, których warto się trzymać, aby zapewnić wspólne funkcjonowanie, pod jednym szkolnym dachem, zadowalające uczniów, rodziców i nauczycieli? Do rozmowy o szkole podczas INSPIR@CJI WCZESNOSZKOLNYCH 2020 zaprosiłam mamę jednego z moich uczniów. Zobaczcie, posłuchajcie:

***

Organizatorami zorganizowanej w dniach 7-8 marca br. konferencji INSPIR@CJE WCZESNOSZKOLNE 2020 były: 
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK!, Edunews.pl oraz Think Global sp. z o.o.

Partnerem merytorycznym była społeczność nauczycieli grupy Superbelfrzy RP i Superbelfrzy Mini.

Partnerami konferencji byli: Learnetic, Mentor, Nowa Szkoła, Fundacja Orange oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Partnerem medialnym konferencji był Głos Nauczycielski.

 

Notka o autorce: Agnieszka Chomicka-Bosy była przez wiele lat nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w jednej z warszawskich szkół podstawowych, obecnie jest edukatorka w Centralnym Domu Technologii w Warszawie i trenerką w Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog (d. Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania). Członkini grupy Superbelfrzy Mini. Symbioza rodzic-szkoła jest jej szczególnie bliska.

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie