Projekty uczą: szkolna wycieczka

fot. Fotolia.com

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Podróże kształcą. Wiadomo nie od dziś. Już podczas przygotowań do wyprawy możemy nauczyć się wielu praktycznych i potrzebnych w życiu rzeczy. Organizacja wycieczki zagranicznej to jeszcze większe przedsięwzięcie – i nauczyciel i uczniowie mogą wykorzystać swoją wiedzę i rozwinąć wiele umiejętności. Portal Komisji Europejskiej ConsumerClassroom.eu zaprasza nauczycieli i uczniów do udziału w Konkursie Międzyszkolnym 2018.

Lubicie podróżować po mapie? A czy marzyliście kiedyś z uczniami o wielkiej wyprawie po Europie? Stwórz razem z klasą przewodnik wideo o Wielkiej europejskiej wycieczce szkolnej i naucz uczniów wszystkiego, co muszą wiedzieć o organizacji wyjazdu i planowaniu budżetu takiego przedsięwzięcia. To będzie prawdziwa edukacja konsumencka w praktyce.

Obecni nastolatkowie posługują się pieniędzmi w różnych sytuacjach: doładowują telefony komórkowe, kupują jedzenie, korzystają z transportu w drodze do szkoły albo wydają pieniądze na cele edukacyjne lub rozrywkę. Ale w jaki sposób młodzi ludzie planują swoje wydatki i oszczędzają?

Zorganizowanie wycieczki szkolnej może być znakomitą okazją, aby zapoznać młodzież z zagadnieniami dotyczącymi planowania budżetu i pomóc jej w zrozumieniu wartości pieniądza. W tej edycji Konkursu Międzyszkolnego portalu Consumer Classroom zapraszamy nauczycieli wraz z uczniami do stworzenia przewodnika wideo o tym, jak zaplanować i zorganizować zagraniczną wycieczkę szkolną w korzystnej cenie. Przewodnik wideo powinien omawiać najważniejsze zasady dotyczące planowania budżetu szkolnej wycieczki, wskazywać najlepsze wybory pod kątem ceny i zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. Proponowane działania powinny uwzględniać różne aspekty takiego wydarzenia.

Chcesz wygrać sprzęt dla swojej szkoły? W tym roku w Konkursie Międzyszkolnym zostanie nagrodzonych dziesięć projektów finałowych:

  • Projekt, który zajmie pierwsze miejsce, zostanie nagrodzony sprzętem o wartości 6000 euro do podziału pomiędzy dwie zwycięskie szkoły partnerskie (po 3000 euro dla każdej ze szkół).
  • Projekt, który zajmie drugie miejsce, zostanie nagrodzony sprzętem o wartości 4000 euro do podziału pomiędzy dwie szkoły partnerskie (po 2000 euro dla każdej ze szkół).
  • Projekty zajmujące miejsca od trzeciego do dziesiątego zostaną nagrodzone sprzętem o wartości do 1000 euro dla każdej ze szkół partnerskich biorących udział w projekcie.

Znajdź partnera wśród innych europejskich szkół i weź udział w Konkursie Międzyszkolnym Consumer Classroom w 2018 roku!

Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do 15 października 2018 roku - zobacz tutaj.

Więcej informacji - w tym regulamin Konkursu - dostępne na stronie: https://www.consumerclassroom.eu/pl/competition-pitch-2018-1

 

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

 

(Źródło: ConsumerClassroom.eu)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...
Faktycznie ocenomania, czyli obsesja wszystkich: rodziców, uczniów, nauczycieli, na punkcie ocen (a ...
Co się stanie z tą postpiśmienną cywilizacją, gdy nastąpi długotrwały brak energii elektrycznej...?

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie