Zapraszamy po edukacyjne inspiracje

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Z dużym wyprzedzeniem oficjalnie zapowiadamy konferencję INSPIR@CJE 2014 – jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą?, która odbędzie się w dniach 3-4 lipca (pierwszy tydzień wakacji) w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Blisko trzystu innowacyjnych nauczycieli i edukatorów ze szkół i instytucji edukacyjnych z całej Polski spotyka się, aby się dzielić wiedzą na temat nowoczesnej i interaktywnej edukacji z wykorzystaniem najnowszych innowacji dydaktycznych.Konferencja innowacyjnych nauczycieli - INSPIRACJE 2014

Wyróżnikiem INSPIR@CJI jest praktyczne podejście do problemów edukacji, proponowanie nowych i często nowatorskich rozwiązań, podpowiadanie, co się sprawdza, a co nie. Choć celem INSPIR@CJI jest debata edukacyjna, staramy się unikać zagadnień teoretycznych. Koncentrujemy się na zagadnieniach praktycznych związanych z szeroko rozumianą działalnością dydaktyczną szkoły, zapraszając do wypowiedzi - niemal we wszystkich typach wystąpień - aktywnych edukatorów i nauczycieli, w tym także nauczycieli-konsultantów i nauczycieli akademickich, których wspólną cechą jest rzeczywiste działanie na rzecz rozwoju systemu edukacji w Polsce. INSPIR@CJE nie są konferencją naukowców, są natomiast niepowtarzalnym spotkaniem edukacyjnych innowatorów, eduzmieniaczy i superbelfrów.

Tegoroczne wystąpienia i dyskusje INSPIR@CJI mają na celu spojrzenie w nieodległą przyszłość i zastanowienie się dokąd zmierza edukacja, dokąd zmierza polska szkoła. W tym roku będziemy pytać częściej - dokąd idziesz (quo vadis) szkoło? Nie chcemy jednak poprzestać na pytaniach - wystąpienia i prezentacje będą omawiały różne wyzwania, zagadnienia, trendy, narzędzia, które wpływają na rozwój szkoły oraz kierunek zmian.

Moment do namysłu, dokąd powinna zmierzać polska szkoła, jest odpowiedni. Kończą się prace nad programami rządowymi, które będą realizowane w nowej perspektywie finansowania Unii Europejskiej 2014-2020. Możemy zatem zastanawiać się gdzie chcemy widzieć polską edukację około 2020 roku, kiedy te olbrzymie pieniądze zostaną już wydane. Śledząc dotychczasowe zmiany w oświacie, można mieć dość krytyczną ocenę podejmowanych działań. Czy pieniądze z Funduszy Europejskich zostały w latach 2007-2013 wydane właściwie i sprzyjały podnoszeniu jakości edukacji? Zdania są tu podzielone. Choć wiele ciekawych projektów udało się zrealizować, bardzo dużo pieniędzy zostało też zmarnowanych. Możemy jednak uniknąć wielu błędów, które już popełnialiśmy.

INSPIR@CJE to jedna z form debaty edukacyjnej, którą od wielu lat prowadzi redakcja portalu Edunews.pl. Wiemy mniej więcej, jakie są bolączki systemu edukacji, natomiast trudno jest jednoznacznie powiedzieć, jaka jest wizja szkoły, którą w Polsce chcielibyśmy tworzyć. Dlatego wspólnie zastanawiamy się, co warto zmienić. Uważamy, że polska edukacja może być skutecznie poprawiana i modernizowana dzięki oddolnym inicjatywom, które rodzą się w szkole lub tuż obok szkoły, a które są realizowane przez osoby mające bliski, codzienny związek z edukacją. Dowodem na to są szkoły, które zaczynają się wybijać na tle innych nie dlatego, że celem ich strategii jest śrubowanie pozycji w rankingach, lecz które przygotowują ucznia - przede wszystkim dzięki wspaniałym nauczycielom - do życia w szybko zmieniającym się społeczeństwie, ucznia posiadającego także odpowiedni zestaw kompetencji społecznych, medialnych i informacyjnych.

Program wydarzenia, warunki uczestnictwa i formularz zgłoszenia dostępne są na http://www.edunews.pl/konferencja-inspiracje-2014/. Program może jeszcze uleć niewielkim zmianom.

Czy warto przyjechać? Proszę zobaczyć wystąpienia z zeszłorocznej konferencji: http://www.edunews.pl/konferencja/10-media/2308-inspiracje-2013-wystapienia. To prawdziwa kopalnia innowacyjnej edukacji – wystarczy tylko czerpać od wspaniałych praktyków pracujących w polskich szkołach.

Liczba miejsc ograniczona: 280. Zachęcamy, aby udział w konferencji razem z nauczycielami wzięli udział dyrektorzy szkół – opowiemy o tym, jak mądrze budować w Polsce nowoczesną, cyfrową szkołę. I będą to sprawdzone i mądre pomysły, dzięki którym szkoła lepiej wykorzysta potencjał środków europejskich.

Organizatorami konferencji są spółka Think Global, portal Edunews.pl i Fundacja Think! Partnerem merytorycznym konferencji jest grupa Superbelfrzy RP. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio TOK FM i Głos Nauczycielski.

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie