Najlepsze programy edukacyjne powstają w Polsce. Historyczne wyróżnienie!

fot. Learnetic

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Polskie programy otrzymały główną nagrodę w GESS Education Awards, jednym z najbardziej prestiżowych na świecie konkursów dla twórców pomocy i materiałów edukacyjnych. Pierwsze miejsce w kategorii „SEN and Inclusive Resource/Equipment” zdobyła stworzona przez gdańską firmę Learnetic seria mTalent, czyli programy wspierające terapię dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi.

Międzynarodowe Targi GESS w Dubaju to jedno z najważniejszych punktów na mapie globalnego rynku edukacyjnego. Od ośmiu lat przy okazji targów organizowany jest także konkurs – GESS Education Awards – będący kulminacyjnym momentem tego wydarzenia. Podczas uroczystej gali jury składające się z 21 przedstawicieli z całego świata nagradza najbardziej zasłużone osobistości oraz najlepsze materiały i pomoce edukacyjne.

Nagrody są uhonorowaniem wybitnych sukcesów działaczy w sektorze edukacji od nauczycieli po organizacje, które umożliwiają młodym ludziom uzyskanie edukacji najwyższej jakości, odpowiadającej światowym standardom. Podkreślają i nagradzają jakość i różnorodność ludzi, placówek, a także produktów i rozwiązań (…) – komentuje Matt Thompson, dyrektor GESS Education Awards.

W tym roku główna nagroda w kategorii „SEN and Inclusive Resource/Equipment” (ang. Specjalne Potrzeby Edukacyjne i Inkluzywne Zasoby/Wyposażenie) trafiła do polskiej firmy Learnetic za serię programów mTalent. Są to nowoczesne pomoce edukacyjne skierowane do nauczycieli i terapeutów pracujących z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi. Jest to pierwsza w historii nagroda główna w tym konkursie, która trafiła do polskiej firmy.

mTalent to i najnowocześniejsze multimedialne pomoce wspierające terapię. Zostały stworzone przez specjalistów z ponad 30-letnim doświadczeniem w tworzeniu takich produktów przy ścisłej współpracy z aktywnymi terapeutami, nauczycielami, poradniami psychologiczno-pedagogicznymi, ośrodkami akademickimi, badawczo-rozwojowymi i medycznymi z całej Polski. Na tę nagrodę więc pracowało spore grono ludzi. – opisuje Monika Zielińska-Miętkiewicz, redaktor naczelna publikacji SPE w Learnetic.

Pierwsze miejsce w konkursie GESS Education Awards nie jest jedyną nagrodą, jaką otrzymała seria mTalent. Rok temu polskie programy trafiły do finału konkursu BETT Awards i Education Resources Awards w Londynie, otrzymały Specjalną Nagrodę Jury w konkursie BELMA 2019 (Best European Learning Materials Awards) we Frankfurcie oraz dwie nagrody w konkursie Świat Przyjazny Dziecku organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Na zdjęciu: Monika Zielińska-Miętkiewicz, Redaktor naczelna SPE, Learnetic SA

(Źródło: Learnetic SA)

 

***

Serdeczne gratulacje dla Learnetic SA i dla zespołu Moniki Zielińskiej-Miętkiewicz od redakcji Edunews.pl. Learnetic jest wieloletnim Partnerem cyklu konferencji INSPIR@CJE oraz portalu Edunews.pl - tym bardziej cieszymy się z tak znaczącego międzynarodowego wyróżnienia! Życzymy kolejnych świetnych programów edukacyjnych i sukcesów w Polsce i zagranicą :-)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Danuta Sterna napisał/a komentarz do Nauczanie z technologią w tle
Właśnie o tym piszę, nie możemy się odwrócić od technologii, ale potrzeba bardzo dużego rozsądku i r...
Marcin Polak napisał/a komentarz do Nauczanie z technologią w tle
Dużo problemów wynika z tego, że szkoły często kupują bez długofalowego planu, byle co - to, co im w...
Gość napisał/a komentarz do Uczenie się metodą uczniowskiego eksperymentu
bardzo fachowo i przystępnie wyłożony temat, brawo!
Ppp napisał/a komentarz do Pomysł na lekcję wychowawczą
Pomysł ciekawy, ale proponuję teraz obliczyć PRAWDOPODOBIEŃSTWO trwałego wcielenia w życiu tego, co ...
Maciej M Sysło napisał/a komentarz do Czy projekt to dobra forma uczenia się?
Poniższy fragment pochodzi z mojej pracy "Przyszłość Laboratorium", która ukazała się w czasopiśmie ...
Ppp napisał/a komentarz do Kilka wskazówek, jak się uczyć
Najpierw należało przypomnieć i scharakteryzować style nauki - wzrokowcy, słuchowcy, kinestetycy. Po...
Lech Mankiewicz napisał/a komentarz do Kilka wskazówek, jak się uczyć
Bardzo ważna uwaga, choć mam wrażenie, że analiza nie jest do końca kompletna. Dlaczego? Taka techni...
To Stowarzyszenie Umarłych Statutów podaje nieprawdę. Art. 99 ustawy Prawo oświatowe umożliwia wprow...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie