Ruckus Nation: ruch po zdrowie

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

ImageHope Lab przygotowuje się do kolejnego projektu z zakresu edukacji społecznej. Po sukcesie gry Re-Mission organizacja deklarowała, że wkrótce przystąpi do kolejnych działań. Na celowniku organizacji jest teraz aktywność fizyczna młodych Amerykanów, dla których otyłość staje się coraz poważniejszym problemem zdrowotnym.

Pomysłem na walkę z otyłością amerykańskich nastolatków ma być Ruckus Nation, konkurs internetowy, do którego zgłosić można pomysły na innowacyjne produkty, które pozwolą zwiększyć aktywność fizyczną amerykańskich nastolatków w wieku od 11 do 14 lat. Dla zwycięzców w czterech kategoriach przewidziano wysokie nagrody (25.000 USD), a za najbardziej innowacyjny pomysł Nagrodę Główną w wysokości 75.000 USD.
 
Otyłość zagraża poważnie młodym Amerykanom. Spędzają oni coraz więcej czasu przed telewizorami i komputerami, spożywają więcej fast-food’ów i dosładzanych napojów gazowanych. Obecnie w mniejszym stopniu niż kiedyś rodzice mają kontrolę nad życiem i nawykami żywieniowymi swoich pociech. Według ostatnich badań American Medical Association, zauważalny jest wzrost chronicznych chorób wśród dzieci, takich jak otyłość, astma, czy tzw. ADHD. Jeśli chodzi o otyłość, to w 1970 r. 5% dzieci w wieku od 5 do 18 lat było otyłych, dziś już 18%. Podobny wzrost zauważalny jest w przypadku astmy (z 9% w 1980 r. do 18% obecnie).

HopeLab uznało aktywność fizyczną za kluczową dla rozwiązania problemu otyłości amerykańskiej młodzieży. Poprzez konkurs organizacja chce zwrócić uwagę opinii publicznej na ten problem, a także zaktywizować ludzi i społeczności do ogólnokrajowej akcji edukacji społecznej na rzecz walki z otyłością. Metodą konkursu chce wyłowić różne kreatywne, zabawne i ciekawe pomysły na zwiększenie aktywności fizycznej 11-14 latków, w celu promowania zdrowego trybu życia i wpojenia im postaw, które będą przynosić im korzyści także w dorosłym życiu.

Konkurs Ruckus Nation rozpoczyna się we wrześniu. Pomysły można nadsyłać do końca listopada. Konkurs jest otwarty dla ludzi w każdym wieku i mieszkających na całym świecie. Można przedstawiać swoje pomysły indywidualnie, jak i zespołowo. Do udziału zostanie zaproszone około 1000 zespołów.

Więcej szczegółów na temat konkursu Ruckus Nation na stronie internetowej HopeLab.

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Prowadzi także międzynarodowy serwis edukatorów ekonomicznych i finansowych EconomicEducator.eu).

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by Maciej M. Sysło
  Jako komentarz kilka cytatów: Oscar Wild: edukacja to rzecz godna podziwu, ale dobrze jest od czasu d...
 • Written by Ppp
  Kiedy ja chodziłem do szkoły popularna była raczej metafora "szkoła naszym spólnym więzieniem". Choc...
 • Written by Joanna
  Szacun! Wspaniałe, merytoryczne i rzeczowe, a przy tym obiektywne przedstawienie i wyjaśnienie probl...
 • Written by Maciej
  Artykuł traktuje o pracy nauczyciela z podręcznikiem, z gotowym podręcznikiem, a więc faktycznie jeg...
 • Written by Robert Raczyński
  Jak to najczęściej w szkolnej praktyce bywa, regułą jest, że nie ma reguły. Jakość podręczników, spo...
 • Written by Kinga
  ..."Pedagog z wykształcenia i powołania"... dokładnie tak !!!! Pani Małgosiu, wspaniały i mądry arty...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie