Tydzień Akademii Orange

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rusza Tydzień Akademii Orange – coroczny finał otwartego programu grantowego Fundacji Orange. Zapraszamy na blisko 70 otwartych wydarzeń kulturalnych w całej Polsce, przygotowanych przez dzieci i młodzież pod opieką animatorów kultury. W trakcie Tygodnia Akademii Orange młodzi twórcy pochwalą się swoimi osiągnięciami – efektami 45 projektów nowoczesnej edukacji kulturalnej.(CC-BY) Fundacja Orange

Wśród niezwykłych wydarzeń, które zaistnieją na kulturalnej mapie Polski, znajdują się m.in. projekty street-artowe, wystawa w lesie, uliczny zakład fotograficzny, przedstawienie chińskiego teatru cieni, gry edukacyjne „Namierz kulturę” i Geo-caching, pokazy umiejętności robotów Paint-Bot, warsztaty surdodizajnerów a także wernisaże, spektakle, happeningi, gry miejskie czy pikniki dla społeczności lokalnych. Harmonogram wydarzeń znajduje się na stronie www.akademiaorange.pl. Dobra wiadomość jest taka, że prawie wszystkie wydarzenia są otwarte i bezpłatne!

Akademia Orange to jeden z najważniejszych programów realizowanych przez Fundację Orange. Daje on młodym możliwość sprawdzenia własnego potencjału twórczego i uruchomienia wyobraźni, wspierając ich w realizacji nieszablonowych inicjatyw kulturalnych. Przygotowuje ich do tego, by w przyszłości świadomie uczestniczyli w kulturze – jako jej odbiorcy, animatorzy, krytycy, twórcy. W twórczej przestrzeni Akademii Orange uczestnicy mają szansę poznania siebie i świata wokół, uwierzenia we własne możliwości, realizowania się na polu kultury oraz umiejętności świadomego posługiwania się jej mediami.

Do tegorocznej edycji programu zgłoszono kilkaset propozycji projektów przygotowywanych w partnerstwie, czyli przez minimum dwie organizacje. Inicjatywy wybrane przez kapitułę konkursu nagrodzono grantami, umożliwiającymi ich realizację. Dzięki temu blisko 5 tysięcy dzieci i młodzieży mogło przez pięć miesięcy uczestniczyć w innowacyjnych zajęciach edukacyjnych, rozwijać pasje i talenty. Na ten cel Fundacja Orange przeznaczyła 900 tysięcy złotych.

Wartość intelektualna wypracowana w Akademii Orange trafia na portal www.akademiaorange.pl na licencji Creative Commons – uznanie autorstwa 3.0 Polska. Z tej ogromnej bazy inspiracji i wiedzy mogą czerpać wszyscy, zarówno doświadczeni animatorzy, jak i rozpoczynający przygodę z nowoczesną edukacją kulturalną. Cztery edycje Akademii Orange to ponad 170 zrealizowanych projektów i blisko 20 tys. młodych uczestników.

(Źródło: Fundacja Orange)

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Marcin Polak napisał/a komentarz do Szkolna klasa - dobre miejsce do współpracy
Świetny przykład, że każdą przestrzeń klasy da się łatwo zreorganizować, aby pobudzić aktywne uczeni...
Robert Raczyński napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
O informacji zwrotnej można długo... Przedstawione tu wskazówki są cenne. Niestety, problem w tym, ż...
Andrzej napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
Bardzo proszę o przykład idealnie napisanej informacji zwrotnej.
Ppp napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
Jeśli jestem w czymś dobry - wiem o tym, dodatkowy komentarz nie jest potrzebny.Jeśli jestem w czymś...
Piotr napisał/a komentarz do Déjà vu
Codziennie z ulgą odkrywam, że jestem emerytowanym nauczycielem
Marcin Polak napisał/a komentarz do Déjà vu
Jeśli podzielimy prace na kilkadziesiąt zespołów i każdy przygotuje PP dla przedmiotu na 20-parę str...
Marcin Polak napisał/a komentarz do Déjà vu
No niestety przedstawienie faktycznie jakby to samo. Obojętnie z której strony partyjnej, model dzia...
Marcin Polak napisał/a komentarz do Narracje w polskiej debacie o ochronie przyrody
Wydaje mi się, że ta "trzecia grupa" jest równo rozłożona i reprezentowana w dwóch opisanych w artyk...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie