Gimnazjaliści zmierzą się podczas Olimpiady Informatycznej

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już po raz ósmy młodzi informatycy z całej Polski zmierzą się z wyzwaniami algorytmicznymi przygotowanymi specjalnie dla nich w ramach VIII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. 4 listopada 2013 swoje zmagania rozpoczną drużyny, a 17 listopada 2013 indywidualny zawodnicy. W olimpiadzie może wziąć udział każdy gimnazjalista i uczeń szkoły podstawowej – zawody I etapu realizowane są online, poprzez platformę edukacyjną (www.oig.edu.pl).(C) Stowarzyszenie Talent

Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów to zawody, które uczą algorytmicznego myślenia, będącego kompetencją bardzo pomocną we współczesnym świecie. Zmagania olimpijskie polegają na rozwiązywaniu ciekawych i oryginalnych zadań informatycznych, nawiązujących do problemów, z którymi spotkać się możemy w naszym codziennym życiu. Ośmioletnia tradycja olimpiady wskazuje, że młodzież nie tylko interesuje się informatyką i nowymi technologiami, ale również chętnie wykorzystuje swoją pasję w celu zdobycia wiedzy i nowych umiejętności.

Olimpiada realizowana jest trójetapowo – na poziomie szkoły, województwa i całego kraju. Ogólnopolski finał jest okazją do spotkania się z najlepszymi. Uczestnicy walczą nie tylko o nagrody rzeczowe czy zaproszenia na obozy naukowo-treningowe wieńczące kilkumiesięczne zmagania algorytmiczne. Laureaci zawodów indywidualnych mają możliwość wyboru publicznej szkoły ponadgimnazjalnej, przyjmowani są do niej niezależnie od kryteriów zawartych w statucie szkoły.

Poza działaniami adresowanymi do uczniów, Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów tworzy narzędzia przydatne w codziennej pracy nauczycieli. Ciągle dopasowywana do ich potrzeb platforma edukacyjna zawiera bazę zadań algorytmicznych. Wyposażona jest również w funkcjonalności umożliwiające indywidualizację pracy, tworzenie konkursów czy śledzenie postępów uczniów.

Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów tworzy środowisko przyjazne innowacyjnym i kreatywnym działaniom młodych informatyków.

Więcej informacji na temat olimpiady na stronie www.oig.edu.pl i pod mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

(Źródło: Stowarzyszenie Talent)

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie