Opowiedz nam o Legionach po swojemu – konkurs dla nauczycieli

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku ogłasza konkurs dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod nazwą „Lekcja z Legionów”, który związany jest z obchodzonym w tym roku Stuleciem Legionów Polskich. Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie i zrealizowanie programu edukacyjnego na temat związany z historią Legionów Polskich (1914-1918) w dowolnej, wybranej przez Państwa formie.(Domena publiczna) Pułkownik Józef Piłsudski ze swoim sztabem przed pałacem gubernialnym w Kielcach

Nagrody dla każdego uczestnika

Zwycięzcy i wyróżnieni w konkursie otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Mecenasa konkursu – Fundację PKO Banku Polskiego: interaktywne rzutniki multimedialne, książki i gry historyczne oraz bony podarunkowe na zakupy w księgarni historycznej. Dodatkowo każdy nauczyciel, który zgłosi swój projekt do konkursu, otrzyma książkę historyczną związaną z postacią Józefa Piłsudskiego.

Terminy

Konkurs trwa od 1 stycznia do 13 czerwca 2014 roku. Wręczenie nagród w zwycięskich szkołach przez przedstawicieli Muzeum zaplanowane jest na 24 czerwca 2014 roku. Regulamin konkursu znajdą Państwo na stronie http://muzeumpilsudski.pl/mjp-2014-knh-lekcja-z-legionow. Patronat medialny nad konkursem objęły: Wiadomości Historyczne, Głos Nauczycielski oraz portal Histmag.

Dołącz do Klubu Nauczyciela Historii

Konkurs jest jedną z inicjatyw powołanego w 2013 roku Klubu Nauczyciela Historii działającego przy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, którego uroczysta inauguracja odbyła się w Belwederze. Relację oraz zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć na stronie internetowej Muzeum.

Klub zrzesza nauczycieli historii z całej Polski wspierając ich w rozwoju własnych zainteresowań i pasji pedagogicznej, poprzez organizację spotkań oraz udostępnianie materiałów dydaktycznych oraz merytorycznych. Celem Klubu jest budowa środowiska pedagogów nauczających historii w sposób ciekawy i atrakcyjny, z wykorzystaniem nowoczesnych form przekazu, otwartych na wymianę doświadczeń zawodowych i integrację ze środowiskiem historyków w całej Polsce. W ramach Klubu organizowane są bezpłatne konferencje, spotkania i konkursy. Co miesiąc do członków rozsyłany jest elektroniczny newsletter zawierający aktualności oraz artykuły pisane przez wybitnych specjalistów. W przyszłości członkowie Klubu będą mieli pierwszeństwo w ubieganiu się o patronat honorowy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku nad organizowanym przez siebie wydarzeniami.

Klub Nauczyciela Historii jest młodym programem, stale się rozwijającym. Członkostwo w Klubie jest całkowicie bezpłatne. Każdy nauczyciel, który chciałby przystąpić do Klubu proszony jest o przesłanie maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Otrzymają Państwo formularz rejestracyjny, który należy wypełnić i odesłać na adres Muzeum.

Fot.1. Członkowie Klubu przed dworkiem Milusin w Sulejówku.

Fot 2. Uczestnicy spotkania inauguracyjnego Klubu w warszawskim Belwederze.

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Świetnie napisane. Daje do myślenia i w zasadzie jak się tak zastanowić to ma Pan absolutną rację. Z...
Ogólnopolskie wytyczne skończą się tym, że nic się nie zmieni...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Czy sztuczna inteligencja osłabia nasze kompetencje?
W jakimś stopniu na pewno osłabia. Uzależnia. Tak integrujemy się w większy system. Podobnie jest w ...
AI nie zastąpi naszej odpowiedzialności za własny rozwój ;)
Podoba mi się podejście operacje na szacunku, a nie kontroli :)
GPT napisał/a komentarz do EjAj z lodówki
Ministerstwo kupuje pracownie STEAM, ogranicza fizykę i chemię, a wszystko to okrasza pięknym slogan...
GPT napisał/a komentarz do Kierunki rozwoju polskiej edukacji
Ministerstwo kupuje pracownie STEAM, ogranicza fizykę i chemię, a wszystko to okrasza pięknym slogan...
Ppp napisał/a komentarz do Dziesięć błędów informacji zwrotnej
Wszystko to prawda, ale na "zerowym" punkcie powinno być: błędem krytyki jest samo jej istnienie! w ...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie