Edukacja ekonomiczna w Centrum Pieniądza NBP

fot. NBP - K. Słomka

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wejście do skarbca i podniesienie 12,5 kilogramowej sztaby złota, możliwość sprawdzenia autentyczności banknotów i zobaczenia najstarszych polskich monet – to tylko niektóre z atrakcji nowo powstałego Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka w Warszawie.

Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka to jedyna w swoim rodzaju interaktywna placówka edukacyjno-wystawienniczą z zakresu ekonomii i finansów. Licząca ponad 2000 m2 powierzchni i podzielona na 16 modułów tematycznych multimedialna ekspozycja opowiada historię pieniądza, wyjaśnia rolę banków centralnych, znaczenie procesów ekonomicznych oraz zasady inwestowania – wszystko w nowoczesny i atrakcyjny sposób. Zwiedzanie uzupełnia system powizyty, który umożliwia interaktywne zdobywanie wiedzy o finansach poza murami Centrum.

Na zwiedzających czeka wiele unikalnych atrakcji. "Goście będą mogli porozmawiać z wirtualnym bankierem, wejść do skarbca i podnieść sztabę złota ważącą 12,5 kg, zapoznać się z jedną z większych w kraju kolekcji polskich monet, uczestniczyć w strategicznych grach ekonomicznych czy zbadać w laboratorium autentyczność własnych pieniędzy. Wszystko w intrygującej oprawie scenograficznej" – zachęca Piotr C. Śliwowski, dyrektor Centrum Pieniądza NBP.

fot. NBP - K. Słomka
fot. NBP - K. Słomka

Goście Centrum Pieniądza NBP dowiedzą się także jak działa rynek kapitałowy oraz bank centralny, poznają proces produkcji pieniędzy, a na koniec sprawdzą swoją wiedzę zdobytą w wielu grach i quizach.

Wstęp do Centrum Pieniądza NBP jest bezpłatny. Ekspozycja jest dostępna dla wszystkich grup wiekowych oraz osób niepełnosprawnych. Rezerwacja zajęć edukacyjnych odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.cpnbp.pl.

Uwaga: Ze względów bezpieczeństwa liczba osób mogących przebywać jednocześnie na terenie Centrum Pieniądza NBP jest ograniczona.

fot. NBP - K. Słomka
fot. NBP - K. Słomka

(Źródło: Narodowy Bank Polski)

 

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie