Jak nowe technologie i rozwiązania mogą wspierać nauczycieli?

fot. Fundacja Think!

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Technologia to pojęcie wszechobecne w naszym życiu i z reguły przyswajamy ją z własnej woli. Jednak co dzieje się, kiedy jej wprowadzanie w szkołach zostaje na nas wymuszone? Jeszcze w lutym tego roku, nikt nie spodziewał się, że otaczający nas świat ulegnie zmianom do takiego stopnia. Co oznaczają one dla edukacji?

Niekoniecznie coś złego, przyspieszają bowiem nieuniknione – integrację pedagogii z technologiami edukacyjnymi, podkreślając dodatkowo, jak ważne jest rozwijanie kompetencji związanych z cyfrową edukacją.

Skriware sukces edukacji uzależnia od nauczycieli, którzy w sytuacji nagłej cyfryzacji swojego stanowiska pracy, często pozostawieni zostali bez wsparcia, taki brak może negatywnie wpłynąć na dydaktykę. Dlatego jako firma technologiczna skupiająca się na edukacji, postanowiliśmy szczególnie zadbać o grono pedagogiczne i przygotowaliśmy propozycję, która ma za zadanie wspierać je w codziennej pracy.

Stawiając nauczyciela w centrum uwagi stworzyliśmy SkriLab, czyli kompleksowe rozwiązanie do prowadzenia zajęć w duchu STEAM zgodne z podstawą programową, którego sercem jest Skriware Academy, platforma przeprowadzająca przez szereg nowoczesnych narzędzi, wyposażona w gotowe scenariusze lekcji, materiały dydaktyczne, kursy i materiały dla uczniów, dostosowane także do warunków nauczania zdalnego.

Więcej o technologii w edukacji i naszym sposobie na jej komfortowe wdrażanie w szkołach dowiecie się z wystąpienia Macieja Mazurkiewicza Jr podczas konferencji INSPIR@CJE 2020 oraz na stronie www.skriware.com/pl.

A tu jeszcze sketchnotka autorstwa Vitii Hoffmann:

***

Konferencja INSPIR@CJE 2020 odbyła się w formule hybrydowej w dniach 26-27 września w Warszawie i Internecie.

Organizatorzy: Edunews.plThink Global sp. z o.o. oraz Fundacja Think!

Partner merytoryczny: Superbelfrzy RP

Organizacja konferencji była możliwa dzięki zaangażowaniu Partnerów:

Patronat medialny: Głos NauczycielskiWokół szkoły

W 2020 roku zorganizowaliśmy INSPIR@CJE już po raz ósmy (zaczęliśmy w 2013 - a tutaj znajdziecie pewien manifest, dlaczego je organizujemy).

Zapraszamy na kolejne wydarzenia z cyklu!

 

(Źródło: Skriware)

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie