Mobilne aplikacje i bezpieczne korzystanie z sieci

fot. Fotolia.com

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Z badania „Dzieci i młodzież wobec internetu“ przeprowadzonego w 2014 r. przez Rzecznika Praw Dziecka i NASK wynika, że młodzież najchętniej obecnie łączy się z internetem poprzez telefony komórkowe. Młodzi użytkownicy przyznają, że urządzenia te są w zasadzie poza kontrolą rodzicielską, zaś rodzice i opiekunowie z reguły nie mają dostatecznych kompetencji technicznych, aby sprawdzić po jakich stronach odbywały się internetowe podróże.

Smartfony zdobywają młodych ludzi przede wszystkim swoją funkcjonalnością i bogactwem aplikacji. Ale za tym rzadko kiedy idzie edukacja na temat różnych zagrożeń, które można napotkać w mobilnej sieci. Brakowało zresztą także poradników i opracowań, z których możnaby dowiedzieć się, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z własnego urządzenia.

Fundacja Nowoczesna Polska przygotowała właśnie nowy pakiet edukacyjny, który pozwoli wypełnić tę lukę. W skład pakietu wchodzi:

Ponadto użytkownicy telefonów z systemem Android mogą również znaleźć w Google Play darmową aplikację mobilną Mobilne Bezpieczeństwo, która pozwala uzyskać informacje o tym, jaki zakres informacji o sobie przekazujemy operatorom aplikacji, które instalujemy na telefonie komórkowym czy tablecie.

Materiały dostępne są za darmo na wolnej licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, aplikację mobilną przygotowała firma Samsung.

(Źródło: Fundacja Nowoczesna Polska)

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie