Im więcej zabawy, tym więcej nauki

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dla małych dzieci gry i zabawy są naturalną częścią życia i odgrywają ogromną rolę w rozwoju. Kiedy zaczynają naukę w szkole, nie może tej zabawy zabraknąć – jest ona bowiem podstawowym narzędziem pracy z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. W szkole możemy przygotowywać dla dzieci w klasach I-III gry i zabawy na każdy temat. Warto do tego celu wykorzystać także internet.(C) Edunews.pl - Inspiracje Wczesnoszkolne 2015

Chociaż wielu nauczycieli wczesnoszkolnych ma „naturalny” opór przed szerokim wykorzystaniem internetu i TIK na zajęciach, warto przekonywać, że narzędzia edukacyjne z sieci, stosowane zamiennie z tradycyjnymi aktywnościami, mogą pozytywnie wpływać na rozwój dziecka w społeczeństwie informacyjnym. Rolą nauczyciela jest pokazywanie, że w sieci znajdziemy wiele doskonałych gier i zabaw edukacyjnych. Najczęściej nie wiedzą o nich ani dzieci, ani rodzice (ani nauczyciele wczesnoszkolni).

Jednym z najciekawszych edukacyjnych narzędzi internetowych, które daje możliwość tworzenia wielu typów gier i zabaw jest pakiet Learning Apps (www.learningapps.org). O różnych pomysłach na wykorzystanie tego narzędzia w klasach I-III opowiadała podczas Inspiracji Wczesnoszkolnych 2015 Monika Walkowiak, nauczycielka wczesnoszkolna ze Szkoły Podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim, członkini społeczności Superbelfrzy RP. Zapraszamy do oglądania:

Tu link do prezentacji, z której korzystała prelegentka: https://prezi.com/jh-egrvyqdyb/learning-apps/

***

Organizatorami Inspiracji Wczesnoszkolnych 2015 są: portal o nowoczesnej edukacji Edunews.plFundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz firma Think Global. Partnerem merytorycznym konferencji jest grupa Superbelfrzy RP.

Partnerem strategicznym konferencji jest projekt Mistrzowie Kodowania firmy Samsung Electronics Polska. Partnerami instytucjonalnymi są Fundacja Rozwoju Systemu EdukacjiOśrodek Rozwoju EdukacjiWarszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Partnerami biznesowymi są firma Learnetic SA oraz strefa nowoczesnej edukacji Edustore.eu.

Partnerzy medialni: TOK FM oraz Głos Nauczycielski.

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

Obejrzyj inne wystąpienia z INSPIRACJI WCZESNOSZKOLNYCH:

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

 • Written by Robert Raczyński
  Ciekawości nie daje sie raczej oddzielić od zebranych doświadczeń, więc oczekiwanie, że ktoś ich poz...
 • Written by Lech
  Ciekawe, znowu się z Panem zgadzam, tzn. mam podobne obserwacje. Ciekawość uczniów, którzy przychodz...
 • Written by Robert Raczyński
  "Widzi" Pan i nie wyciąga wniosków... Naprawdę nie dostrzega Pan różnicy między sprawdzianem dla ośm...
 • Written by Ppp
  Widzę, że jest Pani nauczycielką WCZESNOSZKOLNĄ. Tym czasem na studiach miałem profesora, który twie...
 • Written by Robert Raczyński
  Współczesność sprzyja odzwyczajaniu ludzi od narracji oraz potrzeby pełniejszej wypowiedzi, argument...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie